Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mit lehet tenni,ha van 1...

Mit lehet tenni,ha van 1 rossz foga az alig 2 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Orvos annyit mondott ra hogy még kicsi,nem tud vele mit tenni,ugyanis nem lenne még közreműködő


Ha nagyobb a baj akkor esetleg ecsetelni tudja,ennyi választ kaptunk


Hogyan tovább?


2023. júl. 21. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki fog esni és új foga nő 6 éves kora körül. Addig is mérsékelni (elhagyni) a cukros nassikat, csokoládét, stb. Napi 3x fogmosas.


Vissza nem fordíthato, de legalább csak ne, vagy lassabban romoljon tovább.

2023. júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1. Mas szavakkal de lenyegebe hasonlot mondott az orvos is a baj csak az hogy ő még elég kicsi,ez a fogkieses neki még azert odebb van

Ha mar most rossz én szemely szerint nem hinném hogy addig kihúzná ez a fog úgy hogy tényleges problémát,tehát fogfájást ne okozzon :(

2023. júl. 21. 09:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha fáj kihúzzák, addig meg ez van.
2023. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. Ha fájni fog, kihuzza neki. De addig is lassítsatok a folyamatot.
2023. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Arra hogy "Ha fáj kihúzza"

annyit mondanék h ez a legutosó amit megcsinálnak 😓

Mi úgy jártunk h kb 3éves volt mikor láttuk h a hátsó rágó lyukas.

Fogorvos szintén fogmosás max ecsetelés stb javasolt.

Addig húztuk még fájlalta. Visszamentünk. Betömte valami rózsaszín cuccal. Az kb egy hétig tartott. Vissza a dokihoz. De addigra már a lányom se volt túl készséges (kellemetlen volt a tömés neki)

Megpróbálta betömni, de nem a legjobban sikerült a dolog, mert az is kiesett (sokat mocorgott, picsogott már a gyerkőc)

Így a vége az lett hogy ketté tört a foga. Így azt mondta a doki h ez már szájsebészet. Na most ha már a 2. tömést nem hagyta, azt hogy könyékig belemásszanak, tuti nem fogja.


Akkor kellett volna kihúzni mikor az első kiesett tömésnél visszavittem.

De azt mondta ő nem húzza ki és győzködött a doki h mentsük meg.

Nem vok fogorvos, nem értek hozzá, de bánom h hagytam rábeszélni magamat

8 éves. Még nem esett ki az a hátsó darabka, néha fájlalja is.

2023. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben valóban megpróbálják megmenteni, de jogod van visszautasítani az orvosi kezeléseket (bármilyet, nem csak fogászatit, akár műtétet is), így a végére nem marad más választása, mint kihúzni.
2023. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnos laikusként azt gondoltom h az orvos nálam jobban tudja.

Nyilván így is van, csak az én gyerekemnél ez nem jött be

2023. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Húzni csak az utolsó esetben húznak, ha annyira menthetetlen és panaszokat okoz. Pláne tejfogat, mert helyfenttartó szerepe is van. Ha kihúzzák akkor a maradandó fognak nem lesz hely, összecsúszik a fogsor, harapási nehézséget okoz stb.

Elsőnek megprobálják kezelni, ecsetleni, esetleg tömni (Bethesda asszem vállal ilyen piciket, akik nem együttműködőek, kis kábítással (nem altaatás!) megcsinálják). Ha már semmi sem segít és folyamatosan gyulladásban van, csak akkor húznak tejfogat.

2023. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó mondja, húzni csak a legvégső esetben fognak, mert ha kihúzzák, akkor az előtte és a mögötte lévő fog összecsúszik, és nem lesz helye a maradandó fognak normálisan kijönni.

Mi is hasonló cipőben járunk, bár a fiam már 7 éves, de még az első fogai sem mozognak, szóval rohadt messze vagyunk tőle, hogy kiessen neki a bal felső 5-ös, ami lyukas.

Hozzáteszem, hogy mivel a férjem fogai sem túl jók (igazából az enyémek is csak egy fokkal jobbak sajna), ő kb mániákusan odafigyel rá, hogy a gyerekek fogai rendesen meg legyenek mosva, 6 éves koráig ellenőrizte a nagyot is, és szólt neki ha valami nem volt jó, szóval a fiam tényleg tökéletesen megmossa mindig a fogát, és mégis...de nekem is volt már lyukas tejfogam, emlékszem rá...

A fiam fogával annyit csinált a doki, hogy lecsiszolta a lyuk széleit és megcsinálta kicsit szabályosabbra magát a lyukat, majd kaptunk egy kis spricnit, amivel minden nap 2x ki kell tisztítani a lyukat, hogy ne maradjon benne kajamaradék. Ezt azóta lecseréltük egy szájzuhanyra, szóval azt szépen használja napi 2x a fiam. Ez sajnos addig fog tartani, amíg ki nem esik, a doki szerint kb 9 évesen fog sor kerülni rá...hát ez van. :/

2023. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én erre kérnék egy másodvéleményt. Elvinném egy másik gyerekfogorvoshoz is. Nekem fura, hogy meg se próbálja az orvos kezelni a rossz fogat, hanem előre eldönti, hogy nem fog működni. Én ezt nem hagynám ennyiben.
2023. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!