Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Innen még mennyi idő lehet...

Innen még mennyi idő lehet amíg láthatóan áttör a korona?

Figyelt kérdés

Kisfiam ma is megcsócsálta az ujjamat és alul éreztem a fogát/fogait, megszúrták az ujjamat :)

De látni sehogyan sem látom. Két napja láttam meg először a mélyedést az ínyén, tegnap nem éreztem fogat, ma meg már igen.


Ebben a fázisban is tud stagnálni a fog?

Mert kb 2 hónapos korától mocorognak a fogcsírái, volt egy két hét minden hónapban, hogy ömlött a nyála, rágta a kezét, de semmi szemmel látható nem történt.


Aztán úgy két hónapig mintha duzzadt lett volna az ínye, de csak az elmúlt pár napban történtek ilyen látványos dolgok.


Innen már lehet pikk-pakk fog, vagy ez a fázis is megállhat hetekre, hónapókra?

Az elmúlt néhány éjszaka eléggé megviselte szegényt, sírt, feszítette magát álmában, szinte óránként ébredt.

Alvás előtt bekentem neki ilyen enyhítő géllel az ínyét, de jó lenne ha nem szenvedne így éjszakánként.


Lassan 8 hónapot tölti.


2023. okt. 3. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak semmi tünetet nem okozott a fogzás, onnan vettem észre, hogy kibújt a foga, hogy a fémkanál koccant :)

Akkor még nem látszott semmi, azaz talán egy sötét csíkot láttam az ínyén, de az sem tűnt fel előtte, hogy különösebben dagadt volna.

Viszont ha már kibújt (márpedig ha az ujjaddal érzed, akkor már áttörte az ínyét), akkor elvileg a te kisfiadnak sem kellene már fájnia, maga a növés már nem fáj.

2023. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Meglátom a ma éjszakát, hogy mennyire lesz nyugodt ennek tükrében.
2023. okt. 3. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!