Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korona kérdés. Jogos, vagy...

Korona kérdés. Jogos, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

Az első trimeszter végén járok, hétvégére elutazom. A férjem pasis bulit csinál (3 fővel), ami ellen nincs kifogásom, de ma kiderült, hogy az egyikük felesége és gyereke is koronavírusos. Ő nem tudni, hogy az e, de ő is menne, a srácoknak nincs kifogása, a férjemnek sem volt. Szerinte úgyis mindketten dolgozni járunk, boltba járunk, el fogjuk kapni így vagy úgy (vagy már túl is vagyunk rajta).

Nekem ez várandósan nem annyira oké. Nem vagyok én vírusfélő és oltva is vagyok, de más ha maszkban egy pillanatra találkozom egy vírusossal és más ha valaki az otthonomba hozza egy fél napra.

Ha nem lennék terhes kevésbé zavarna, de így nagyon. A férjem bele sem gondolt, úgyhogy volt némi vitánk ebből.

Szerintetek én tolom túl, vagy ti sem szívesen engednétek be így valakit az otthonotokba (mégha éppen otthon sem lesztek)?


2021. nov. 11. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Én nem szívesen engedném.

Így a férjed elkaphatja, utána meg te is. Még ha csak egy kis orrfolyással, köhögéssel megúszod, kinek hiányzik annyi is? A babáról nem is beszélve. Nálunk is volt hasonló helyzet a baráti körben, nem volt jó a várakozás, hogy na most betegek lettünk e vagy sem.

2021. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Csináljon az úr tesztet, ha negatív, akkor ok.


Amúgy pedig teljesen jogos. Terhessen sokkal gyengébb az immunrendszerünk.

2021. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen idióták miatt terjed ennyire a vírus
2021. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Fura egy férjed van. Tán lélegeztetőgépen akar hörögni látni?

A terhesség abszolút veszélyeztetett kategória. Persze nem biztos, hogy ilyen rosszul járnál, de arra sincs, hogy nem.

2021. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem tolod túl, neked van igazad.
2021. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
A csávónak nem kellene karanténban lennie, ha a felesége pozitív?
2021. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
A második hullám óta nincs karantén...
2021. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
7, de, van.
2021. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Ne beszélj hülyeségeket! Van karantén most is, de nincs egységes állás foglalás. Az egyik doki azt mondja, minden kontakt karanténba vonul, a másik azt, hogy csak akinek tünete van. De nagyon felelőtlennek tartom ezt a viselkedést.
2021. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon felelőtlen a férjed. Elkaphatjátok ti is. Lehet, hogy a barátnak nincsenek tünetei, de attól még lehet hordozó covidos.
2021. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!