Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzástól láz? Lehet összefüggés?

Fogzástól láz? Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés
6 hós babámnak 38,6 fokos láza van. 1 hétig nagyon nyűgös volt, éjjel-nappal csak sírt, ezt mintha elvágták volna 2 napja. Ehelyett ma a láz jelentkezett. Arra gondoltam, hogy a fogzástól van. (az ínyén még semmit nem látok)

2012. aug. 5. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A doktornőnk szerint fogzás okozhat hőemelkedést, de 38 fok feletti lázat soha! Az mindig valamilyen fertőzésre utal. Annyi igaz, hogy a fogzás gyengítheti az immunrendszert, és ilyenkor könnyebben megfertőződik a pici, a többi tévhit!

Jobbulást!

2012. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fogzás soha nem okoz extrém magas lázat egymagában. Ilyenkor általában vírus van a dologban, mivel a fogzás gyengíti az immunrendszert és ilyenkor könnyebben elkapnak fertőzéseket. Lehet neki torokgyulladása, de még egy fülgyulladás sem kizárt. Én a helyedben elvinném orvoshoz, megvizsgálják és kap gyulladáscsökkentőt, meg amire még szüksége van.
2012. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, holnap mindenképp viszem orvoshoz!
2012. aug. 5. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem csütörtökön azt mondta a doki, hogy igenis okozhat magas lázat a fogzás. A lányomnak 4 jön egyszerre, és neki is 38-39 között volt a láza 1 napig. Azóta semmi baja.
2012. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem veszekedni akarok, ne érts félre, de nagyon könnyű mindent a fogzásra fogni. Kérdezz meg bármilyen gyerekorvost, vagy olvasgass olyan oldalakat, ahol gyerekorvosok nyilatkoznak fogzással kapcsolatos tévhitekről és megbizonyosodhatsz róla, hogy extrém magas lázat fogzás nem okoz. Lázat okozhat, de nem extrém magas lázat. Maximum 38, 1-2 tized fok. Az még belefér a fogzásba.

Viszont olyan vírus van, ami mindössze 1 napig okoz lázat.

A fiamnak másfél hónap alatt jött ki 8 foga és egyiknél sem lázasodott be, viszont volt olyan, mikor csak 1 foga jött, beszedett egy vírust és bizony alig bírtuk levinni 39,5 fokról a lázát 38-ra.

Van mikor a vírus semmilyen más tünetet nem okoz, csak lázat és sokszor ezért téveszti meg az embert és ezért fogják rá a fogzásra.

Én azt gondolom, hogy inkább vigyük el orvoshoz láznál a gyereket, minthogy tényleg ne csak a foga legyen és szépen jöjjenek a gyulladások, hosszan tartó betegségek.

2012. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 5.!

Én sem szeretnék veszekedni, de a gyerekorvos mondta, hogy a fogzástól van... Mivel csütörtökön elvittem, meg is vizsgálta. Én is furcsálltam a dolgot, de hát nem állhatok neki vitatkozni egy orvossal. A lényeg, hogy már nem lázas, semmi baja. :)

2012. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!