Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lehetséges, hogy a foga miatt...

Lehetséges, hogy a foga miatt nem akar rendesen enni?

Figyelt kérdés
Június 3-án lesz fél éves a babám. Általában 150-180 ml-ket eszik plusz délben 140 ml püré. Ma felfedeztem két dudort az alsó ínyén elől és egész nap 60-80 ml-ket evett, kivéve a pürét, azt rendesen megette. Próbáltam többször kis adagokban etetni, meg kapott egy kis vizet is, de aggódom, hogy miért nem eszik rendesen. Szerintetek a foga miatt lehet? Nem termelt extra sok nyálat, de többet mint szokott és kicsit nyűgősebb is. Mit tegyek, hogy megegye az adagjait?

2013. máj. 21. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Előfordul ilyen. Az a legrosszabb, hogy ilyenkor nincs semmi praktika, amivel rá tudnád venni evésre. Pár nap alatt általában elmúlik.
2013. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam is 6 hós lesz jövő héten. Az utóbbi egy hétbe volt h hol evett hol nem. Igaz jó súlyba van 71cm és 8 kilónak föle van picit, de ha nem akart enni hát nem akart, amire nagyon figyeltem, hogy folyadékot kapjon. Én ha minden kötél szakad (hangsúlyozom) ha minden kötél szakad és semmi nem kell neki ilyen is volt, akkor alma granulátum teát szoktam neki adni, mégis van benn egy kis szőlőcukor, meg folyadékként megissza. Ne aggódj ez nem tart sokáig, egy két nap max. egy hét. előbb utóbb ugyis megéhezik, a fiamból indulok ki. Amúgy múlt héten voltun igy, tegnapra vettem észre hogy a két alsó foghegye kibújt, bár nálunk ömlik a nyála. Kitartás és ne aggódj :) Ahogy az orvosom szokta mondani, gyerek még étel mellett nem halt éhen, és milyen igaza volt. Én is rengeteget paráztam úristen nem eszik most mi lesz.... szóval kitartás minden átmeneti :)
2013. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hát nagyon remélem, hogy nem tart sokáig! A kislányom 74 cm, 9,5 kg volt pár nappal ezelőtt, most nem tudom, nem merem megmérni. De látszik rajta, hogy fogyott egy picit, mert már pár napja nem eszik annyit, mint előtte, de ez a mai, hát kritikán aluli teljesítmény volt tőle. Pedig szereti a hasát! Remélem hamar kibújnak a fogai és megjön az étvágya!

Jó babázást nektek!

2013. máj. 21. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!