Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák, mennyire kel tartanom...

Anyukák, mennyire kel tartanom a fogromlástól?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos. a fogkefével csak ismerkedik, rágja, játszik vele, utánoz. Én szoktam neki átmosni/ áttörölni a fogát, de nem mindig sikerül (összesen 5 foga van). Attól tartok, hogy ,majd elromlik a foga, ha nem mossuk meg alaposan. Illetve kicsit mániákus "cukor figyelő" lettem. Miben mennyi cukor van, odafigyelek, hogy egy nap ne egyen sok cukortartalmút, de ha tehetem inkább kerülöm. Kicsit túlzásba vittem a helyzetet, próbálom úgy csinálni, hogy nehogy elromoljon a foga. Ti hogy vélekedtek erről?

2013. szept. 11. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a témában nézelődtem tegnap délután, és ezt néztem, remélem, neked is segít:

[link]

2013. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen kérlelhetetlen vagyok. Szerintem nem túlzás, legkésőbb ovis korában sok cukrosat fog kapni. Szerintem, ha nem kap tiszta cukros ételt, nincs a szájában tartósan szénhidrátos étel, ital, nem lesz baja a fogainak. 2 éves korig napi egy natúr fogmosás elegendő, ha már köpni tud, akkor fogkrémmel. 2 éves kora után pedig napi két fogmosás. Ha jó példát lát, neki is könnyebb. Fontos, hogy ne szokjon hozzá a túl édes ízhez.
2013. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 11. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Én például nem adok neki sem fagyit, sem csokit vagy kakaót, semmit, amiben tiszta cukor van. Gyümölcsöket kap és sós ropogtatnivalót (persze sónélkülit). Rizsszirupos babakekszet csak a változatosság kedvéért kap nagyon ritkán. Ovis korától már úgyis megismeri az édességeket, de legalább nem lesz édesszájú.
2013. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem kell tartani a fogak romlásától, és nyugodtan ehetnek a gyerekek cukrot csak nem túl sokat. A túlféltett gyerekekből lesznek a legnagyobb lázadók. És nem biztos, hogy attól még nem lesz édesszájú. Majd nagy korában a fejetekhez vágja, hogy miért nem így... és miért nem úgy...
2013. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt nem túlféltésről van szó. A fogápolással éppolyan diszciplínával kell eljárni, mint a tisztálkodással. A többség elhanyagolja a fogápolást és ez meg is látszik a magyar emberek fogán. Gyerekkorban kell elkezdeni a nevelést (nem túlféltés!), túl sok édessel tömik a kisgyerekeket, hajmeresztő látni, hogy egész kicsik mennyi édességet kapnak. Nem a cukor a baj, hanem az édes íz.. Engem már megállítottak babakocsival, hogy hogy értem el, hogy a gyerekem megeszi a nyers gyümölcsöt (a gyerkőc még egy éves sem volt és két kézzel tömte az almát a szájába), mondtam, hogy úgy, hogy azt kap. Hogy később mit vesz magának, az már az ő dolga lesz, de számonkérni rajtam szuvas fogat biztos nem fog..
2013. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!