Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nincs türelmem nyugtatgatni,...

Nincs türelmem nyugtatgatni, az apja türelmesebb. Hogy lehetek ilyen szar anya? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Üvölt. Jön a foga. Èn meghallom ès a világból ki tudnèk szaladni. 20percig bírom kb. aztàn üvölteni tudnèk èn is. Az apja jól bírja,akàr óràkig is. Èn meg nem tudom megnyugtatni. Több gyereket akartunk,de mióta làtom,milyen szar anya vagyok,úgy èrzem,elèg ezt az egy szegèny gyereket velem szivatni. Èreztetek ti is îgy? A türelem tanulható vagy törõdjek bele, hogy ez van ès megszívta szegèny gyerekem??
2014. júl. 12. 01:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Törődj bele. Később nehezebb lesz.
2014. júl. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

ez csak rajtad múlik,te tudsz változtatni ezen.

ilyenkor gondolj arra hogy fájdalmai vannak,mondani még nem tudja,és főképp anyára számíthat. Vagy nézz rá egy képre, amin épp mosolyog, hidd el, egyből lesz hozzá türelmed. Csak abba gondoljunk bele, milyen amikor nekünk fáj a fogunk! Kapunk be gyógyszert, néha hat néha nem, mégis szenvedünk.

2014. júl. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
telefonrol irok .. ha barki bele kot a helyesirasomba
2014. júl. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Próbálj meg egy kicsit kikapcsolódni, sétálj egy fél órát egyedül. Gondolom te vagy vele egész nap az apukája meg munka után persze, hogy több türelme van.

A fogzással jàró sírás egy ilyen időszak próbálj meg nyugott maradni, a baba is érzi, hogy feszült vagy azért nem nyugszik meg nálad. Jusson eszedbe, hogy felnőtként mennyire rossz egy fogfájás, hát akkor babaként mennyire szörnyű lehet.


Utolsó válaszoló én is telefonról írok és lám lám mégis sikerült!

2014. júl. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Extra ritkán sír a fiam, de amikor sír én is kb. 20 percig bírom elviselni. Amúgy imádom, a világ legjobb kisbabája, de olyankor a világból kiszaladnék. Nálunk ha jön a fog az kb. 3 napi sírással jár, utána megint megy minden a normális kerékvágásban. 1. Lássad magad előtt, hogy előbb utóbb vége lesz, 2 próbálkozz (fogfájás csökkentő krém, hűtött rágóka, nálunk amikor jön a foga imádja rágni a PET palackkupakjait (palackon nehogy le nyelje) 3. ha férjed ráér otthon maradni a picivel te menj el 1-2 órát otthonról (olvasni a parkba, ruhát venni magadnak, barátnővel beszélgetni, sétálni, biciklizni,futni, úszni stb.) 4. szerintem tanulható a türelem, ha te is akarod, biztosan vannak erről könyvek is pl. számolj el tízig, menj ki a szobából hagyd ott a gyereket végy fog be a füled végy egy nagy levegőt és menj vissza, próbáld elvonni a figyelmét pl. zene, játék, csörgő játék akár PET palackba csipkebogyó (nálunk nagy kedvenc), hintátok nincs sok baba megnyugszik benne, nekem babakocsiban mindig megnyugszik így ha más nem abba beteszem és együtt megyünk ki a világból ő rendszerint elalszik én sétálok és megnyugszok. NEM vagy szar anya!!! Igen is vannak könnyebb és nehezebb csecsemők, kisgyermeke nem a gyerek viselkedésétől lesz valaki szar anya!!! Meg tudod csinálni, eddig is meg csináltad és túl élted. Amúgy ha úgy érzed üvölts egy nagy párnába, vagy püfölheted is a párnát, ezért lenne jó ha néha eljutnál sportólni azzal nagyon jól le tudod vezetni a feszültséget. Én sem vagyok nagy sport ember!
2014. júl. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy szar anya, csak ezt még nem tanultad meg kezelni. Simán menni fog, először is nem vedd annyira a lelkedre, sír, sír, van ilyen, másodszor mindig mondogasd: egyszer ez is elmúlik, és sokkal jobb lesz, ez nem a világvége. És szerencsére nem beteg, ez legyen a legnagyobb problémánk, ennél nagyobb bajunk soha ne legyen.Ki fognak bújni azok a fogacskák, és te is belejössz majd, hogy hogyan kezeld ezeket a helyzeteket, mert sajnos ez végig kíséri a gyerekkort, és hát hidd el lesz még nehezebb is, de addigra már úgy is profi leszel! :) Kitartás, és bátor vagy, hogy el merted mondani az érzéseidet.
2014. júl. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Én is éreztem így. Mi a nemalvással szenvedtünk 2 évig. Nem bírtam az alvásmegvonást. Gyűlöltem, hogy élek. Őt szerettem, de már nem volt hozzá türelmem, mert éjszakánként 3-4 órát aludtam fél órákra bontva. Hozzá jött még, hogy 1 éves koráig végig üvöltötte a fürdetést. Remegett a gyomrunk, mikor közeledett a fürdés. Aztán éjszakánként egyre többször kezdtem azon gondolkodni, hogy hogyan kéne véget vetni az életemnek. Mikor bevillant, hogy min gondolkodom és hogy ezáltal egyedül hagynám az én imádott gyerekemet, elhatároztam: változtatni kell. Nagyon nehéz volt, de sikerült. Megbeszéltük a férjemmel, hogy este bármennyire sír, nem lehetünk idegesek. Szólunk egymásnak, hogy nyugi, beszélgetünk, figyelmen kívül hagyjuk a sírást. Ki kell zárni a fejedből. Nekem a legjobban az jött be, hogy dúdolni kezdtem és csak arra figyeltem. Altatáskor táncoltam vele dúdolva, énekelve. Arra gondoltam én is, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy egészséges. Olvastam történeteket olyan családokról, akiknek beteg a gyereke. Közben próbáltam tényleg csak arra gondolni, hogy hálás vagyok az egészséges gyerekemért...hogy szerencsés vagyok és majd kinövi a sírásokat...és kinőtte. Elmúlt. Ma már nevetve fürdik. Csak a fogmosás miatt sír, de majd ez is elmúlik. Sikerül változtatni. Higgyél magadban! Jó anya vagy akkor is, ha nincs mindig annyi türelmed, mint szeretnéd! Mozgás, tánc, éneklés, dúdolás...vagy bármi, ami kizökkenthet titeket abból a helyzetből, ami a feszültséget okozza. Később egy kis csikizés, puszilgatás, ölelgetés, kis dögönyözés...mit szeret majd leginkább. Kitartás! Nehezen, de igenis lehet változni/változtatni! Megéri!
2014. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tényleg fejleszthető a tűrőképesség. :)

Pici korában gyomorideget kaptam, ha felsírt, rettegtem, hogy nem tudom visszaaltatni. Ma melléfekszem, aztán elalszik, mikor elalszik. Óriáshisztiket vág le, simán kibírom. Persze van, amivel ki tud borítani.


Keressetek valamit az ínyére (Stadelmann-féle fogolaj egész jó), próbáljatok borostyánláncot. Gondolj arra, neki milyen rossz és csak te tudsz neki segíteni. Ha végképp nem bírod, fejhallgató, kedvenc zenével?

2014. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem szar anyaság kérdése.

Van olyan barátnőm, aki kívülről a nyugalom a szobra, a hasfájós gyerekük naphosszat üvöltött, de tényleg reggel 6tól este 6-ig, és még akkor sem láttad, hogy ideges lenne, aztán egyszer beszélgettünk, és bevallotta, hogy sokszor nem bírja cérnával, de amikor azt érzi, hogy már "kidobná a gyereket az ablakon legszívesebben", akkor leteszi a kiságyba és kifújja magát 10 percre.

Amúgy arra gondolj, hogy másoknak sosem lehet gyerekük, bármit megadnának, ha lenne nekik egy, akár olyan is, aki napestig üvölt. Pl. nekünk évek után lombikkal sikerült a fiunk, én mindig erre gondolok, és hogy voltak a Kaáliban asszonyok, lányok, akiknek 6. lombikjuk sem sikerült....adj hálát a gyermekedért.

Meg arra gondolj, hogy ő máshogy nem tudja kifejezni, hogy fáj... ráadásul a fogfájás nekünk felnőtteknek is milyen fájdalmas dolog, nem hogy egy ilyen picinek.

Amúgy az eleje nekem is durva volt, pár hétig hasfájós volt a kisfiam... alváshiány, császáros heg... imádkoztam, hogy Úristen, csak még fél órát aludjon, jaj, ne sírjon megint.... és akkor mondták, hogy majd meglátom, napról-napra könnyebb lesz. És valóban így van, minden nappal, hogy kiismertem, könnyebb lett, már nem esem kétségbe, ha sír, tudom, hogy nyugtassam meg, nagyjából tudom, mit miért.

Fogzás előtt vagyunk, egyenlőre csak nyálzás van, rágás, de néha már nyűgösebb, minden esetre próbálom felkészíteni magam, hogy durva lesz ez az időszak. De ha ezzel megvagyunk, akkor a nehezén túl vagyunk, nem? :)

Aztán meg olyan hamar felnőnek, mire észbe kapunk, mehetünk a ballagásukra.

Szóval nem vagy szar, nyugodj meg, és a másodiknál már rutinból fog menni minden.

Kitartás.

5 hós kisfiú anyukája

2014. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, és igaza van valakinek, aki azt írta, hogy dúdolgat, én majdnem naphosszat dúdolgatok neki amúgy is, de amikor nyűgös vagy sír, akkor kimondottan, és ha magamat nyugtatom, akkor is többször észrevettem, hogy dúdolászom. Nekem segít.

Utolsó.

2014. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!