Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Van olyan köztetek, akinek a...

Van olyan köztetek, akinek a babájának az alsó metszőfogak után a felső szemfogak bújtak ki?

Figyelt kérdés
4 hónaposan bújt ki a babámnak az alsó két metszőfoga és most olyan mintha, a két felső szemfoga akarna kibújni. Lehetséges?
2014. nov. 15. 18:03
1 2
 11/19 anonim válasza:

Nekünk ma jött ki első fogacskánk a felső szemfog alig hittem a szememnek 😃

Már nagyon vártam hogy kibújjon az első fogacskánk, mert mar majdnem 10 honaposak vagyunk, de nemgondoltam volna, hogy pont a felső szemfog lessz az első, de nembaj az a lényeg, hogy végre kint van, mert már 3-dik éjjel, hogy alig alszunk....

2014. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Szóval csajok igazatok volt! Nem a metsző fogak voltak a bűnösök.
2014. nov. 21. 18:39
 13/19 A kérdező kommentje:
Szemfogat akartam írni :)
2014. nov. 21. 20:49
 14/19 anonim ***** válasza:

Ööö... Szóval akkor végülis metsző volt?

(Egyébként a szemfogakkal tudtommal hónapokig tudnak szenvedni a legtöbben, tehát az nem az a pár nap alatt kint van típus. Persze kivételek mindig vannak.)

2014. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A metsző fogak voltak végül. Teljesen úgy nézett ki, mintha a szemfogak jönnének. De végül a szélső metsző fogak voltak. 3 nap különbséggel bújtak ki, de már látszanak a középső metsző fogak is, szóval most azzal szenvedünk. Olvastam, hogy ilyen is előfordul, hogy 4 fog bújik ki egymás után.
2014. nov. 21. 22:59
 16/19 anonim ***** válasza:
Van minden... Nálunk jól elhúzódik, a metszők is egy hónapig látszanak, mielőtt áttörnének, nem tudom, mi lesz az őrlőkkel. Már vagy 2 hónapja be vannak dagadva azok is, de még nincs kint a két alsó szélső metsző sem. 17 hónapos lesz.
2014. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Már alig várom. hogy az összes kint legyen. Annyira sajnálom szegénykét. Remélem hamar letudjuk a többit. 7 hónapos és kibújt eddig 4, remélem a többit is így tudjuk le.
2014. nov. 21. 23:28
 18/19 anonim ***** válasza:

Mindkét fiamnál így jöttek a fogai. A nagyobbiknak 4 hónaposan jött ki az alsó kettő középső metsző, aztán 6 hónaposan a felső szélső metszők, rá pár hétre a középső metszők is. 8 hónaposan az alsó szélső metszők. 15 hónapos korában már 16 foga volt. 2 éves kora előtt 2 hónappal jöttek ki a hátsó örlőfogai.

A kisebbik már majdnem 5 hónapos volt, amikor kijött az alsó két metszőfoga, aztán 6 hónaposan a felső szélső metszők, kb 7 hónaposan a középső metszők, 2 hét múlva meg az alsó szélső metszők. 8 hónaposan már kint volt teljesen a 8 foga. Most 9 hónapos, még egyenlőre nem látok többet jönni.

Bár én mindkettejüknél csak akkor láttam, hogy valami történik, amikor már kis repedés volt az ínyükön, onnantól meg már max 2 nap és látszik is a fog. Ezt a fehérlik az ínye dolgot sosem értettem, mert náluk már 2 hónaposan is fehérlett minden foguk az ínyük oldalán, nagyon szépen ki lehetett venni mindegyiket, ahogy dudorodtak, a tetején viszont áttörés előtt sem lehetett fehérséget látni, csak egy repedést lehetett látni a kibújás előtt.

2014. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem fehéren látszik, az íny első része fehér(ebb), persze, ahol látszik, hogy mögötte van a fog, felül, ahol kijön, áttörés előtt fiamnál látszik a fog teteje, nagyon kontúrosan, de tapintásra még nem éles. Inkább talán sötétebb csontszínű ilyenkor, mint fehér. Ez tartott nála nagyon sokáig. De bő két hónap volt, mire az áttöréstől teljesen kinőtt a fog, szóval nála tényleg lassú a folyamat.
2014. nov. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!