Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 6 hónapos babám nem hajlandó...

6 hónapos babám nem hajlandó pár napja a szájéba venni a cumisüveget, már ha csak közelítek felé vele, elkezd sírni. Lehet attól, hogy jön a foga és fáj neki? Volt valaki így? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Eddig mindenféle trükkel végül elfogadta, de ma nagyon sír szegénykém, végül kanállal ette meg a tápszert, de úgy nagyon hosszú idő volt, és kb. a közepétől már össze-vissza izgett-mozgott, szóval ezt minden etetésnél nem fogom tudni csinálni.
2015. febr. 16. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy jön a foga nem?
2015. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt mondom, hogy valószínű jön a foga, csak azt nem tudom, hogy mit csináljak, mert ennie azért kellene.. :(
2015. febr. 16. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
biztos érzékeny az ínye. esetleg ha ecseteled neki,meg a legpuhább etetőcumit veszed neki?
2015. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam ugyan mar 8 honapos, de nem biztos, hogy a foga. Csak azert irom ezt, mert nalunk ugyanez volt a helyzet, mindenki rafogta, h a foga, de nem igy volt.


Kb 3-4 hosan csinalta ezt eloszor, akkor betegseg volt a hatterben, egy laz es egyeb tunet nelkuli virusos torokgyulladas volt a ludas, szerencsere az orvos kiszurta. Mikor meggyogyult, magatol rendezodott a helyzet.


Utana 5 hosan ugyan ez, akkor mar a tspszer nem izlett neki, valtottunk HAsrol simara, es megoldodott.


Majd kb fel evesen ismet siras, cumisuveg eltolas. Ekkor azt hittem megint beteg, de nem. Ezt a jelenseget szoptatott csecsemok is atelik, ott szopisztrajknak nevezik, tapszereseknel nem kapott ilyen specko nevet, de tulkeppen ugyanaz:) mi ekkor megtanitottuk poharbol inni, es lass csodat, ugy mar kellett a tapszer.


Mindezek alapjan, sztem konzultalj a fyerekorvossal, hogy nem beteg esetleg, ha nem, es HA tapszert eszik, akkor irass simat (persze csak ha nincs allergias a csaladban), es hy ez sem jon be, akkor kanalazzatok tejpepet, vagy probaljatok ki a poharat, csoros itatot.

2015. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Nagyon a fogára gyanakszom, megnéztem neki, és látszik az ínye alatt már az alsó 2 fogacska. Bekentem fogzáskönnyítő zselével, és úgy evett.

Amúgy lehet hogy a tápszer sem ízlik annyira, most kapott újat, sajnos tejfehérje allergiás lett :(.

2015. febr. 16. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!