Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzás idején megváltozott...

Fogzás idején megváltozott étkezési szokások?

Figyelt kérdés

Babám egy ideje ha rácuppan cicire, kiköpi, majd újra beveszi a szájába, és így játszik cicivel. Nagyon keveseket eszik, de nem sír, nem nyűgösködik, csendben van, csak nem sokkal evés után képes rágni-szopizni az ujjunkat.


Ezek lehetnek fogzási szokások? Fogzás idején sokkal kevesebbet esznek a babák? Vagy hol így, hol úgy? Súlya alig nő, de ha pótlást adok neki cumisüvegből (akár anyatejet, akár tápszert), kiköpi, nem fogadja el.



2016. jan. 24. 18:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy is mondhatnám, hogy szinte csak rágcsálja a cicit. De fura módon nem üvölt, hogy éhes maradna :(
2016. jan. 24. 18:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad mennyi idős és amit leírsz, hát nem biztos, hogy csak fogzás. Mert akkor sokat üvöltene és az egész ökle a szájában lenne és nagyon sokat folyna a nyála. Akár a fél pofija is kipirosodhat ilyenkor. Egyébként a válasz igen, fogzáskor máshogy esznek, kevesebbet és a folyékonyabbat kívánnak.

Mindenesetre teát, vagy vizet azért adjál neki, ha nem eszik-iszik, akár fecskendővel vagy Nurofen-csővel is belenyomhatod a szájába, azt könnyebben elfogadják.


De amit Te leírsz az lehet más is pl: nem izlik a tejed, ha megjött a mensid, vagy kezdődő megfázás és eldugult orr, stb.


Inkább szoptatási kérdésként kellene feltenned a leírtakat, de ebben Én nem tudok segíteni, mert nekem ritka kevés tejem volt.

2016. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Honnan tudtad, hogy kevés a tejed? Nem hízott a baba, vagy stagnált a súlya?
2016. jan. 27. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Én helyzetem más volt mint a szokásos, mert erősen vashiányos voltam és tele gyulladással. Már a kórházban sem volt több napig tejem, utána is alig. A dokik mondták amíg nem jövök helyre, nem is lesz elég tejem. Így amint hazavittük a gyereket és Én nem javultam, a kiegészítést meg nem tudtuk kiszámolni, a 3. héten kölcsönöztünk digitális babamérleget (mert ez mutat ki 50 ml-nél kevesebbet is). Kaja előtt-után mérés, pelus váltás nélkül. 3 hónapig mértük, a rekord 90 ml volt, de csak 1-2 napig és nem minden kajára. Egyébként 15-40 ml néha 60 ml-ket tejeltem kajálásonként. Érdekesen pár nappal előbb ugrott meg, mint ahogy a gyerek étvágya. A tejem így állandósultan kb 10-30%-a volt az etetéseknek és nagyon lassan jött. 4 hósan a gyerek adta fel a szopit, cumiból még el fogadta 2,5 hónapig. Hiába ittam-ettem bármi tejszaporítót, még a méreg drága kapszulákat is. Mikor napi 50 ml jött, én is feladtam.

Ahogy a tejeléssel kapcsolatos sok stressz, gond lekerült a vállamról és ehettem gyógyszert, már meg tudtam gyógyulni, de addig hiába való próbálkozás volt minden.

2016. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem semmi :(
2016. jan. 29. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezt csinálták a gyerekek. Játszik, próbálkozik. Mutasd, hogy nem jó, kellemetlen.Szépen megtanulja,megunja.
2016. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!