Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mi történt a babámmal?

Mi történt a babámmal?

Figyelt kérdés

Babám pontosan öt hónapos. Kb. két hónapos korától álom volt az éjszakai altatás, letettem, 7-8 óra körül, 5-6 körül ébredt, átaludta zavartalanul az éjszakát. Kb. egy hete nehezebb este letenni, jó fél-háromnegyed óra is kell, mire elalszik. Aztán tegnap este tízkor felsírt, de nem is igazán ébredt föl, majd ezt csinálta egész éjjel, reggel meg vigasztalhatatlanul sírva ébredt, vagy én ébresztettem föl már, nem egyértelmű.


Mi lehet a baj? A meleg? A hozzátáplálás? Mozgásfejlődés? Vagy foggal küzd?


Segítsetek tapasztalt anyukák! :(


2016. jún. 24. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk tavaly nyáron volt ilyen (féléves volt akkor), neki a 2 felső foga volt az oka. Az összes többivel semmi bajunk nem volt, nem éjszakáztunk, de ezzel a kettővel nagyon megszenvedtük. Nekünk sajnos kb 2,5 hónapig eltartott, mire ez csillapodott, de akkor visszaállt minden :D
2016. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 2,5 hónap alvás nélkül?? Jó ég... :( Néztem az ínyét, nem látok fehér csíkot, se már fogra utaló jelet.
2016. jún. 24. 08:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind lehet ok, igen. Hasfájásra azért nappal is van jel, a pocak sem puha, szóval azt ki tudod lőni, meg hát estére kipukizza magát, gondolom nem estére kóstoltatsz.

Mozgásfejlődésnél nálunk a nyugtalanság korábban kezdődik, mint az új tudomány. Eleinte így eléggé totó. Nem tudtam miért kel hajnal 5-kor napok óta aztán 1-2 hét múlva felállt. (Nyilván nem 5 hónaposan)

De amikor kijött az első 2 foga is csak tippeltem pár napig, hogy mi lehet vele. Azért gyanús volt, hogy ha bekenem Dentinox-al az ínyét egyből elalszik.

Túlfáradás is okozhat ilyet de ennek is szokott jele lenni napközben, meg hát ha lefekvés előtt már 1 órája dörzsöli a szemét meg nyafog (csak egy példa) akkor érdemes erre is gondolni.

Ha melege van, az sem kellemes senkinek, én mondjuk elég sokat forgolódok ha melegem van.

Egyébként most 5 napja én is gondban vagyok, 10 óra és éjfél között minden egyes éjjel ordít a fiam vagy 10 percet még kézben is, 9 hónapos, alig tudom visszaaltatni, enni inni nem kér szóval nem az a baj. 3 hónapja jött ki a 2 alsó foga, azóta semmi, napról napra most egyre fehérebb az ínye így az a tippem. De ahhoz képest mekkora ordítás van és milyen nehéz visszaaltatni, reggelig nem kel többször. Dentinox meg nem ér semmit. Szóvalvan bizonytalanság. Tudnak érdekes dolgokat produkálni a babák, az biztos.

Minden baba más de álomban sírdogálást én inkább fájdalom miatt tapasztaltam a babámon, az enyém sokáig hasfájós volt, akkor is volt ilyen és fogzás miatt is.

2016. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2# válaszolónak is! Két éjjel azóta nem volt baj, most megint felsírt álmában szegény... :/ Fogacska sehol, így azt hittem, a meggylé kóstolástól fájt esetleg a gyomra, de azóta nem kapott meggylevet.
2016. jún. 26. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem kolika volt.első baba első 3hónap ugy telt hogy 3-6 percenként orditott éjjel-nappal,napi 4 órát aluttam de csak ilyen 30 percekben tehát rem-fázis mélalvás nem volt,forgott a világ és sose állt le,erőtlen voltam,simán kaphattam volna szélütést,stroke-ot,a végén 38-as pulzusom volt,de a legrosszabb az volt hogy nem értett meg senki.miért nyavalygok csak egy pár hónapos babára kell vigyázni?vigyorogva csinálnák ha nem kéne dolgozni stb. közbe meg kinoztak engem,és a bezártság is,stb.
2016. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30-60 percenként bocs
2016. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!