Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan járhatok a legjobban?

Hogyan járhatok a legjobban?

Figyelt kérdés
Egészségügyi dolgozó vagyok, tehát a műszakolás a hétvége az ünnepnapok Elengedhetetlen kellékek egy ápoló életében. Jelenleg gyeden vagyok ami még 3 hónapig tart aztán GYES. Szeretnék rövid időn belül második gyereket is már csak azért is mert lassan 30 éves leszek és nem szeretném attól később. A kérdésem az lenne h hogyan járok a legjobban az időt és a pénzt ki számítva, mert bölcsődébe nem akarom adni a gyereket. Ha letöltöm az 1 év GYES-t aztán kiveszem a szabadságaimat és az idő alatt már terhes leszek vagy ha már GYES alatt is terhes vagyok. A lényeg h nem vagyok lusta dolgozni menni de aki egészségügyben dolgozott már vagy járt remelem nem kell ecsetelnem a dolgot. Ha le számolok és elmegyek máshova dolgozni akkor pedig nem lenne annyi jövedelmem a második gyereknél mint ami a kórháztól jön be. Kíméljenek azok akik cinikus megjegyzésekkel szinesitenék a válaszokat!! Köszönöm

2018. máj. 15. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetedben az a legjobb, ha "minél hamarabb" teherbe esel, aztán elmész táppénzre szülésig.
2018. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És el tudnád mondani h azután mi a menet? Ha a 3 hónap alatt teherbe esek indítható a táppénzt vagy a GYES folytatódik tovább?
2018. máj. 15. 12:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam! A tp ideje alatt akkor gondolom a GYES megszűnik. De hallottam olyat h tp alatt a munkáltató felmondhat. Ilyen létezik? Vagy ilyenkor nem sima táppénzre megy el az ember? Nem rég volt de már nem emlékszem
2018. máj. 15. 12:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amint megtudod, hogy terhes vagy, szólsz a munkáltatónak, hogy munkába állnál. a munkába állás 1. napján meg viszed a táppénzes papírt.

Nem mondhat fel, mert a terhesség miatt védett vagy.

Gyes jár a táppénz mellett is, mint ahogy munkabér mellett is kapnád.

2018. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tájékoztatást!!
2018. máj. 15. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!