Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van ha a felmondási idő...

Mi van ha a felmondási idő alatt derül ki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Könyörögjem vissza magam a céghez? Vagy van rá esély, hogy máshol terhesen alkalmazzanak fél évre? Mit lehet ilyenkor csinálni?
2019. szept. 3. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Visszamondod a felmondásodat, majd bejelented, hogy terhes vagy.
2019. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Te mondtál fel? Akkor nincs védettség, de megprobalhatod vissza vonni a felmondásodat
2019. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked mondtak fel, nem sokat tudsz tenni, ha már átvetted a papírokat. Ha te mondtál fel, és jó a viszony, akkor megpróbálhatsz beszélni velük. Egyébként ez elég nagy bukta.
2019. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg ha végképp nincs más, próbálj meg vállalkozó ismerőssel üzletelni. Te kifizeted a járulékaidat, ő meg papíron foglalkoztat.
2019. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Mi már régóta akartunk gyereket mikor a cég ahol dolgoztam leépítésbe kezdett. Mikor megkaptam a felmondásomat eszembe jutott, hogy még 2 nap lenne a menzeszig, és csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Másnap a személyügyisnek elmondtam és mondta, hogy 10 napom van a felmondástól, hogy orvosi papírral igazoljam a terhességemet. Elmentem kaptam egy papírt, és még 8 hónapig ott voltam. Nálunk szenvedés volt, mert ugye nem volt munka azért lett a leépítés, és igazából csak jobbra balra rakocsgattak az irodában. Habár a kolléganök szerint jó volt, mert az elhalasztott munkát behoztam(pl scannelés, összes akta átnézése).

Èn ezen nem görcsöltem, mert új munkát úgy sem találtam volna, és nekem fontos volt, hogy ne munkanélkül legyek. Nem a munkám miatt rugtak ki, hanem mert a fél irodát leépítették egy megrendelö elvesztése miatt.

2019. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én mondtam fel, a hónap végén jár le a felmondási idő és 15én kellene megjönnie. Tehát orvosi papírom még egy ideig nem lesz. Viszont ha nem vagyok terhes nem akarok egy nappal sem tovább dolgozni a cégnél.
2019. szept. 3. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Hat, akkor kb így jártál. Reménykedj hogy nem vagy terhes. Nyilván van már másik munkahely kilátásban. Egy év munka, aztán hajrá.
2019. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Ja értem, szóval ha nem vagy terhes, akkor eszedbe sincs egy percet sem itt maradni, ellenben ha terhes vagy, akkor hirtelen mégis maradnál, mi....? Szóval arra jók, hogy kihasználd őket, hogy legyen CSED+GYED, de hogy dolgozz is, azt aztán nem.

Egyébként meg így jártál, nyilván van megfelelő anyagi háttered, ha teherbe estel, miközben tudtad hogy fel fogsz mondani.

2019. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
# azért ne sajnáljuk már szerencsétlen multikat és cégvezetőket....
2019. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Te mondtál fel, nem pedig a munkáltató, ezért nem köteles "visszavenni" és valószínűleg nem is fog, mivel egy várandós munkavállalóval kapcsolatban kizárólag csak költségei lesznek.


Ha a munkáltató mondott volna fel, és akkor derül ki, az már más dolog, az a járhatóbb út.

2019. szept. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!