Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha munkanélküli segély alatt...

Ha munkanélküli segély alatt esnék teherbe, csak gyes járna szülés után?

Figyelt kérdés

Sok-sok éven át dolgoztam folyamatosan, majd 3 éve elmentem szülni, kaptam csedet, gyedet, gyest és közben végig próbálkoztunk tesóval, de nem jött össze, majd most lejárt a gyes és a melóhelyemről elküldtek, nem vettek vissza, így munkanélkülin vagyok pár napja.

Munkát keresek, de azon filózom, ha tovább próbálkozunk a tesóprojekttel, mire számíthatok?

Ha a 3 hónap segély alatt esem teherbe, akkor utána már esélytelen terhesen állást találni, így biztos, h biztosítási jogviszony nélkül szülnék. Ilyenkor jól gondolom, h hiába güriztem végig már sok évet, csak a gyes járna? És ha az utolsó hónapban, amikor szülnék, bejelentene valaki egy hónapra a vállalkozásába? Akkor hogy számolnak? Így ugye a 9 hónap alatt 3-ban segélyen lennék, 5-ben semmin, 1-en, a végén meg bejelentenének. Plusz lenne a segély előtt több, mint 10 év munkaviszonyom, ami jól sejtem, hogy semmi alapot nem jelentene?

Ha találok melót, azt a részét értem, csak jó lenne, ha nem kéne kihagyni hónapokat a próbálkozással, pedig ha találok állást, legalább a próbaidő alatt várni kell sajnos.



2019. szept. 4. 15:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ez a te dolgod. De h úgy válaszolsz a kerdesemre, h fogalmad sincs a témáról, az tuti.
2019. szept. 4. 16:54
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg lett válaszolva a kérdésed, viszont ha gond, hogy csak gyest kapsz, akkor ezek szerint ebből azt lehet leszűrni, hogy nincs elég pénzed, hogy biztonsággal felnevelj még egy gyereket. Ez nem bántás, nem rosszindulat, ez a színtiszta igazság, amit ha sok nő végiggondolna, nem lenne ennyi szegény sorsú család, akinél hónap legelején, vagy hónap végén láthatod a kérdést az oldalon, hogy hányadikán utalják a gyest, meg a családi pótlékot...
2019. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Nem tudom pontosan a választ a kérdésedre,de esetleg párod is mehet gyesre,a ha a baba betöltötte a fél éves kort.

Nekem pl úgy volt hogy Febr 28 ig volt munkaviszonyom,ezután álláskeresésin voltam,ápr 21 én szültem,így járt s csed,párom pedig gyeden van.

2019. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha a szülés körül mész álláskeresésire, akkor mikor szülsz, biztosított leszel. Így kapsz CSED-et, a baba 169. napjától pedig mehet a párod GYED-re, ahogy az előző válaszoló írja.
2019. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ahogyan az utolsó válaszadó írta, ha terhesen mész munkanélküli segélyre ( álláskeresésire), azaz kb a betöltött 4 hónapos terhességet követően, majd bejelent 1 hónapra az ismerős,akkor hivatalosan lehetsz CSEDen. Anyagilag viszont nem biztos, hogy ez jobban megéri neked, mintha a minimálbérből számolják, mert az álláskeresési és a munkaviszonyod közt eltelt idő lehet túl sok. Ez talán 90 nap.... Szóval szülés előtt (vagyis csed igénylés előtt)minimum 120 napra kellene bejelentett munkaviszonyodnak lennie, hogy rendes csedet kaphass.
2019. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!