Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mégis hogyan intézzük el a...

Mégis hogyan intézzük el a GYED-et, ha a könyvelő sem érti, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Én gyes-en vagyok, férjem viszont felvenné a Gyed Extrát, mert van munkaviszonya, a kicsink meg már elmúlt 6 hónapos. Ott kezdődött a probléma, hogy a kormányhivatalban nem értették hogy az apák is felvehetnek gyedet munka mellett. Találtak gyed igénylésről papírt, mondták vigyük munkahelyre, megtörtént. Majd férjem munkahelyén a könyvelő nem tudta hogy mit kell csiálni. Mit kell küldenie és hova, mit kell kitöltenie ahhoz hogy igazolja a munkaviszonyt stb, mi meg laikusként annyira sem tudjuk mint ő. Visszaküldött a kormányhivatalba, de én oda minek mennék, csak egymáshoz küldözgetnek, mert senki sem érti. Tudom nevetséges helyzet, de sajnos igaz.


Valaki le tudná írni, hogy mit kellene csinálnia a könyvlőnek? Nekem előbb ki kell lépnem a gyesből vagy hogyan működik? Mennyi időbe telik míg elbírálják a GYED-et? Mert ha én előtte kilépek a GYES-ből akkor elláttatlan maradnék hónapokig?



2019. szept. 9. 01:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

A GYED-nek az a lényege, hogy az illető otthon marad a babával.

Kizártnak tartom, hogy úgy lehessen felvenni, hogy közben munkába jár.

Tehát szerintem jól tudták, hogy ilyen nincs.

2019. szept. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Neked le kell a GYES-t mondani. A nyomtatványt ha kitöltitek küldjétek el az oep- hez! Neked pedig magad után kell a tb- t fizetned!
2019. szept. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyes te melyik bolygóról jöttél. Nem új dolog a munkavégzés melletti gyed.

Kérdező töltsétek ki a gyed igénylőt, csatoljátok hozzá a kicsi iratainak másolatát és a gyes lemondásáról a határozatot. Vigyétek be a könyvelőnek és mondjátok meg neki, hogy cégkapun küldje be a kormányhivatal tb főosztályára.

2019. szept. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

1es: a gyed extra mondd valamit???


Te elmondod a gyest, mivel ugyanarra a gyerekre nem vehetsz fel két ellátást.

Férjed igényli a gyed extrát.

Kérdés, hogy te dolgozni mész-e ezután? Mert, ha nem akkor a tb-t fizetni kéne magad után.

2019. szept. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
6%

3: Nem tudtam, utánaolvastam. Hát bizony nagyon is új, mindössze 5 éves dologról van szó.

Előtte 70 évig teljesen másról szólt a GYED.

Ha kicsi a cég és még nem találkozott ezzel a könyvelő, nem csoda, ha nem érti.

A felettesének kéne szólni, hogy nem ért a munkájához (?). Legalább utánajárni tudnia kéne.

2019. szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyed extraként talán felismerik. És lehet munka mellett is igényelni, előttwm már leírtak hogyan. Egy kormányablaktól viszont elég gáz,és számomra elképzelhetetlen, hogy nincsenek tisztában az ilyen dolgokkal...
2019. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem TB kifizetőhely, nem kell ezzel, hogy dolga legyen a könyvelőnek. Beküldheti ő is, de nem szokták.


Az 5 éves törvényt meg újnak mondani... Érdekes.

2019. szept. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
7, rosszul tudod, már rég nem intézheti a munkavállaló magának, amióta elektronikus rendszeren megy minden, de nem is a könyvelőt kellene zaklatni ezzel, hanem a munkaügyest, tb ügyintézőt...
2019. szept. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Kérdező töltsétek ki a gyed igénylőt, csatoljátok hozzá a kicsi iratainak másolatát és a gyes lemondásáról a határozatot. Vigyétek be a könyvelőnek és mondjátok meg neki, hogy cégkapun küldje be a kormányhivatal tb főosztályára."


Ezeket már mutattuk neki, de az a baj, hogy a gyed igénylőn semmiféle adat nincs a munkahellyek, munkaviszonnyal kapcsolatban. Tehát azt a pontot nem értjük az igényléssel kapcsolatban, hogy a könyvelőnek min kell igazolnia, hova kell küldenie a munkahellyel kapcsolatos dolgokat.


Gyed Extraként említettük mindenhol amúgy. Csak azt nem tudom ha lemondom már a gyest előre, míg elbírálják és folyósítják a gyedet az hosszú folyamatot is igénybe vehet, nem? Addig ellátatlan maradok teljesen.

2019. szept. 9. 08:25
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez amúgy egy kisebb magáncég, kevés emberrel. Van egy könyvelő meg van egy ügyintéző, nem tudom pontosan mi a megnevezése. Nekik kettejüknek már meg lett mondva ez a történet, az ügyintézős a kormányhivatalba küldött el, a könyevelő meg tovább sem érti ezt. Igazából egyik sem tudja, máshoz már a munkahelyen nem mehetünk.
2019. szept. 9. 08:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!