Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mégis hogyan intézzük el a...

Mégis hogyan intézzük el a GYED-et, ha a könyvelő sem érti, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Én gyes-en vagyok, férjem viszont felvenné a Gyed Extrát, mert van munkaviszonya, a kicsink meg már elmúlt 6 hónapos. Ott kezdődött a probléma, hogy a kormányhivatalban nem értették hogy az apák is felvehetnek gyedet munka mellett. Találtak gyed igénylésről papírt, mondták vigyük munkahelyre, megtörtént. Majd férjem munkahelyén a könyvelő nem tudta hogy mit kell csiálni. Mit kell küldenie és hova, mit kell kitöltenie ahhoz hogy igazolja a munkaviszonyt stb, mi meg laikusként annyira sem tudjuk mint ő. Visszaküldött a kormányhivatalba, de én oda minek mennék, csak egymáshoz küldözgetnek, mert senki sem érti. Tudom nevetséges helyzet, de sajnos igaz.


Valaki le tudná írni, hogy mit kellene csinálnia a könyvlőnek? Nekem előbb ki kell lépnem a gyesből vagy hogyan működik? Mennyi időbe telik míg elbírálják a GYED-et? Mert ha én előtte kilépek a GYES-ből akkor elláttatlan maradnék hónapokig?



2019. szept. 9. 01:15
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget, legalább itt többen értenek hozzá mint akiknek ez a munkájuk. Be van jelentve, csak minimálbérre, igaz jóval többet keres, de ez nincs papíron.
2019. szept. 9. 12:25
 22/23 anonim ***** válasza:

Ezt mutasd meg a könyvelőnek: [link]


a "Mit kell tennie a foglalkoztatónak az átvett kérelemmel" résztől. Igenis neki kell bekuldenie cegnapun, gondolom a férjed munkahelye nem tb kifizetohely.

2019. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez kellett nekem! :D
2019. szept. 9. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!