Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mégis hogyan intézzük el a...

Mégis hogyan intézzük el a GYED-et, ha a könyvelő sem érti, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Én gyes-en vagyok, férjem viszont felvenné a Gyed Extrát, mert van munkaviszonya, a kicsink meg már elmúlt 6 hónapos. Ott kezdődött a probléma, hogy a kormányhivatalban nem értették hogy az apák is felvehetnek gyedet munka mellett. Találtak gyed igénylésről papírt, mondták vigyük munkahelyre, megtörtént. Majd férjem munkahelyén a könyvelő nem tudta hogy mit kell csiálni. Mit kell küldenie és hova, mit kell kitöltenie ahhoz hogy igazolja a munkaviszonyt stb, mi meg laikusként annyira sem tudjuk mint ő. Visszaküldött a kormányhivatalba, de én oda minek mennék, csak egymáshoz küldözgetnek, mert senki sem érti. Tudom nevetséges helyzet, de sajnos igaz.


Valaki le tudná írni, hogy mit kellene csinálnia a könyvlőnek? Nekem előbb ki kell lépnem a gyesből vagy hogyan működik? Mennyi időbe telik míg elbírálják a GYED-et? Mert ha én előtte kilépek a GYES-ből akkor elláttatlan maradnék hónapokig?



2019. szept. 9. 01:15
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem a könyvelőnek kellene megkérnie a Gyed Extrát az OEP-től, vagy valahonnan?
2019. szept. 9. 08:40
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

"7, rosszul tudod, már rég nem intézheti a munkavállaló magának, amióta elektronikus rendszeren megy minden"


Én is ezt lobogtattam a cégemnek, aztán emiatt csúszott a gyed igénylésem egy hónapot, mert fogalmuk se volt, mit csináljanak vele, aztán inkább ültek rajta. Aztán elintéztem magamnak.

2019. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem a könyvelőnek kell beküldeni hanem a bérügyesnek. Kis cégekben persze nem szokott lenni és rálőcsölik ezt a feladatot is a könyvelőre. De az tény, hogy a gyedet a munkáltatónak kell megigényelnie, úgyhogy ne küldözgessen semmilyen kormányablakba, mert NEKI kell cégkapun beküldeni. Ha ahhoz is hülye, hogy a gugliban utána olvasson akkor mondjon fel.
2019. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szeretlek Magyarország 2019. Esküszöm én fodrászként is simán meg tudnám ezt csinálni. Hihetetlen, hogy ezek mind diplomás emberek, a "számok zsonglőrjei" és azt sem tudják, hogy melyik bolygón vannak. Tisztelet a kivételnek.
2019. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

12-es: Végülis hogyan sikerült elintézned magadnak?

13-as: A bérügyes küldött a kormányhivatalba. Ugye van a könyvelő, meg van ez a gazdasági ügyintéző, vagy mi. Kettejükön kívül már nincs más. Amúgy ez egy autószervíz.


Én múltkor nagyon kikeltem magamból a kormányhivatalban. Elkezdett az egyik ügyintéző flegmáskodni velem hogy miért mentünk hozzájuk és nem a munkahelyre és miért mertem azt mondani, hogy milyen szomorú, hogy azoktól nem kapok segítséget ehhez akiknek ez a kompetenciája. Mondom, ha fáj a fogam akkor fogorvoshoz megyek, ha gyest, gyedet intézem akkor meg a kormányhivatalba. Aztán két munkatársnő összedugta a buksiját és úgy kerestek rá a gyed extrára interneten és nyomtatták ki a gyedes papírt.

2019. szept. 9. 10:21
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Bementem a kormágyhivatalba, megmondtam, hogy a munkahelyem egy minősíthetetlen fos indiai rablóbanda cég, és még ezt sem képesek elintézni, és akkor adtak egy nyomtatványt, kitöltöttem, ők meg elvették, és ennyit tudok, jött a pénz.
2019. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Azta utolsó, ez tényleg komoly. Melyik nyomtatvávnyt küldték el arra emlékszel?
2019. szept. 9. 11:30
 18/23 anonim ***** válasza:
Sima gyed igénylő volt, semmi extra.
2019. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mint írtam cégkapun, elektronikusan fogja tudni megküldeni. De nem a gyed igénylőn igazolja le és szkenneli el.

Mondjátok neki, hogy olyan formában kell foglalkoztatóit küldenie a tb főosztályra, amilyen formában minden hó 12-ig a NAV felé küldi a bevallásokat. Külön elektronikus formanyomtatványon.

2019. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne utána nézni, hogy egyáltalán be van-e rendesen jelentve a férjed, mert akkor jellemző ilyen szarkavarás.

Ugyanazon a rendszeren kell intézni, mint a táppénzt. Azt se tudnák elintézni?

2019. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!