Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adokedvezmeny 3 gyerekre?...

Adokedvezmeny 3 gyerekre? Reszletek lent

Figyelt kérdés

Van ket sajat gyermekem, akik utan en igenylem egyedul a csaladi adokedvezmenyt, az exferjem nem.

Ujra ferjhez mentem es varjuk az elso kozos babat, 5. honapban vagyok.

Hogyan lehet/kell igenyelni a magzat utan, illetve majd szuletes utan a kedvezmenyt?

Van 90 napos igazolasunk, es ha jol tudom, csak a benyujtastol szamitva adjak, majd utolag visszakerhetem azt az osszeget is, ami a kesoi benyujtas elott is jart volna, csak majd az adobevallaskor. Ez a resze tiszta.

De mindharom gyerek utan en kerjem? Vagy a magzatunk utan a ferjem kerje kulon lapon? Esetleg egyutt ketten mindharmuk utan?

Bocsanat, de nekem ez a papir nagyon nem egyertelmu, se elrontani, se "csalni" nem szeretnenk veletlenul sem.


2019. szept. 12. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Könyvelőt nem tudsz megkérdezni? Vagy munkahelyen? Szerintem csak újra ki kell tölteni úgy, hogy a magzatra is ígényled. De ha nem sikerül, akkor év elején megígényled 3gyerekre,adóbevalláskor meg utólag...
2019. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Van osszeghatara a fizetesnek, amit el kell erni, kulonben nem adhato?
2019. szept. 12. 12:16
 3/17 A kérdező kommentje:
Nincsen konyvelom, de vegso esetben az marad. A HR itt nem segit, mert kulsos ceg csinalja a berszamfejtest..
2019. szept. 12. 12:18
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha van 300 körüli brutttód, abból már tudod igényelni 3 gyerekre.
2019. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem! Ez akkor így egyszerű. Köszönöm szépen.
2019. szept. 12. 12:23
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, rosszul tudod. Egy gyerekre 220 bruttó mellett tudod igényelni, tehát 3 gyerekre 660 bruttó fizuval lehet érvényesíteni. Ezért van az, hogy csomó 3 gyerekes család csak egy részét tudja érvényesíteni, mert nincs meg a 660 bruttója a két szülőnek.

Ez friss infó, mi is a harmadik babánkat várjuk, a munkahelyemen a pénzügyön kaptam ezeket az infókat.

Tehát 300 körüli bruttó édeskevés a 3 gyerek után járó családi adókedvezményhez, még két gyerek után is 440 bruttóval kell rendelkeznie a család összbevételének.

Kérdező, kérdezz ennek pontosabban utána!

2019. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

elég rosszak az infóid, hatos.


Kérdező, 309.375 ft bruttó esetén tudod egyedül igénybe venni a teljes, 3 gyerekes összeget (azért ennyi, mert 15% szja-ra és a 10+7% nyugdíj és egbizt járulékra veheted igénybe, a 99ezer pedig a 309375-nek a 32%-a).


Mivel házasok vagytok, a férjed is év közben is a 3 gyermekes összegre jogosult, azt közösen érvényesíthetitek. Úgyhogy szabad döntés, hogy a 660ezres bruttó keretet hogyan osztjátok el. Ha késve adod le a nyilatkozatot (az igazolást nem, azt tartsd meg!), akkor a kimaradót a bevallásban tudjátok majd érvényesíteni.

2019. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hatos, ezt nyogodtan másold le a pénzügyesnek, és mondd meg neki, amíg ilyen sötét a témához, ne nagyon adjon tanácsot.
2019. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus az utolsó nagyon vad 😔 nem csak szjaból vonjak az adókedvezmenyt... Hiszen mar evek óta van járulékkedvezmény is. Szóval először szja ha marad kedvezmenyed akkor 3% es4% egbiztjárulek terhere ha meg mindig van kedvezmeny akkor a 10 % nyugdijjarulek terhere is ervenyesithető. Szóval ha akkora a bruttod hogy ezek a levonasok elerik a 100e ervenyesitheted egyedul. Kb 310 körüli bruttónál mind felhasználható.
2019. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6snak szantam csak addigra sok valasz jott 🙂
2019. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!