Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény igényelh...

Családi adókedvezmény igényelhető élettársi alapon? Részletek a kiegészítésben.

Figyelt kérdés
2018 januárjában összeköltöztem a barátnőmmel, neki vannak gyermekei, nekem nincsenek. Az lenne a kérdésem, hogy élettársi alapon lehet e érvényesíteni a családi adókedvezményt, illetve ha igen akkor szükséges e hozzá a közjegyző előtti élettársi nyilatkozat? Ha érvényesíthetem is az adókedvezményt, úgy értelmeztem, hogy csak év végén tehetem meg, az adóelőlegből nem érvényesíthetem. Ilyenkor az adott év (2018) bevallási időszakban kell nyilatkoznom, vagy már most év elején? Előre is köszönöm a válaszokat. Sajnos nem igazán megyek el a jogi szövegeken, ezért kérek itt segítséget.
2018. febr. 11. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, kell róla hivatalos papír, különben "bemondásra" barki gyereke után visszaigényelhetnéd. És ahogy írod, év végén kérheted, tehát majd jövő ilyenkor egy összegben az idei évre, most év elején nem kell semmiről nyilatkozni, csak utólag az adóbevallásba beleírni.
2018. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Arra gondoltam, hogy a közös lakcím elég lehet, de ezek szerint nem. Tehát nem bemondásra lenne. Eddig is közös volt a háztartás, de most lett hivatalosan egy lakcímünk.
2018. febr. 11. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Regisztrálni kell az élettársi viszonyt.
2018. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, megint megjöttek azok, akiknek válaszkényszerük van.


Kérdező, ahhoz, hogy bevallásban megosszátok, még közös lakcím sem kell, csak életvitelszerű együttélés és az, hogy ő ne egyedülállóként vegye igénybe a családi pótlékot.

2018. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza.


Mivel nem a saját gyermekeid, ezért év közben nem érvényesíthetsz utánuk családi kedvezményt.

Év végén viszont akár az egészet csak Te egyedül, vagy a barátnőddel megosztva, ahogy Nektek adózás szempontjából a legkedvezőbb.

Sehol nem kell előre jelezned, hogy majd a bevallásban akarod érvényesíteni, egyszerűen úgy készíted majd el a bevallást és kész.


Szintén alap, hogy nem kell közös lakcím, közös háztartás fennállása kell. A kettő nem ugyanaz.

2018. febr. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!