Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok, ma...

24 hetes terhes vagyok, ma derült ki, hogy a terheléses vércukor mérés 120 perces eredményem 9,9 lett. Tudnátok írni tapasztalatokról, hogy ilyenkor mi a menete a dolgoknak?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász beutal dietetikára, diétát kell tartanom és valamely időközönként nézik az eredményeimet?Előre is köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 10. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon magas érték, komolyan kell venned a diétát. Egy-két hét után a dietetikus megnézi, hogy a diéta mellett is ilyen magas-e a cukrod. Ha igen, akkor befektetnek, hogy beállítsák az inzulinadagolást (legalábbis nálunk így megy).

Vegyél otthonra vércukormérőt, tőlem még a szülőszobán is kölcsönkérték.


Ne aggódd túl, nagyon sokan lesznek GDMesek, de a diétát nagyon komolyan kell venni.

2019. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy komolyan veszem! Teljesen megdöbbentem, vekony vagyok, normálisan eszem eddig 5 kg-t híztam! Nem számítottam erre, és nagyon aggódom! Orvos csak két hét múlva fogad, így addig megpróbálok mindennek utána nézni és holnap kezdem is a 150g diétát...
2019. júl. 10. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Kerdezo, nalad volt barmi elojel arra hogy magas a cukrod?

En 17en megyek cukorterhelesre akkor leszek 24 hetes. En is csak 5kg hiztam es vekony alkatu vagyok. Most megijedtem hogy ennek ellenere lehet cukorproblemam. En ugy tudtam hogy azokat fenyegeti akik amugy is tulsulyal lettek terhesek es tobbet hiznak terhesseg alatt.

2019. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem válogat, azoknak is megváltozik szénhidrátfelhasználása, akik vékonyak. De ettől még megijedni nem kell. Dietetikára háziorvostól is kérhetsz beutalót, talán úgy könnyebb.

Ha elkezded a diétát, eleinte érdemes minden étkezés előtt és utána egy órával mérni a cukrodat. Előbbi 6 felett ne legyen, utóbbi 7 felett (legalábbis nekem ezeket az értékeket mondták, de tudom, hogy ezek különbözhetnek, ki mit mond).

2019. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as! Nem volt jele, semmi feltűnő! Utólag belegondolva nagyon sokszor voltam szomjas, rengeteget pisiltem és volt, hogy a semmiből rámtört a farkas éhség. De ezeket mind betudtam a terhességnek!
2019. júl. 11. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:
A GDMnek sajnos nincsenek különösebb tünetei.
2019. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Koszonom a valaszokat, akkor remenykedem, hogy minden rendben lesz, mar csak hat nap es ugyis kiderul mi a helyzet velem.

#as voltam

2019. júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem 8 lett :( de csak 7 hetesen....mert terhelt a doki, bár később kell volna, de gyanakodltt.


Na veled mi volt végül? Mi a menet? Már biztos tudod!

2019. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szereztem egy magán diabetológust, mivel a kórházba csak 2 hét múlva a kaptam volna időpontot. Ezzel egyidejűleg telefonon egyeztettem egy dietetikussal és a nőgyógyászommal. 150 gr ch diétát elkezdtem azonnal (Facebookon a terhességi cukorbetegség csoportba beléptem ahol rengeteg rengeteg hasznos info van, sokkal több mint amit bármelyik orvostól megtudhatsz). A diéta mellett kb napi 10-szer mérem itthon azóta is a vércukor értékeimet, éhgyomorra, étkezések előtt és étkezések után 60 perccel. Nagyon szigorúan tartott diéta mellett is sajnos a 32. héten jött egy romlás, ami elég gyakori. Azóta inzulint is szúrok reggeli előtt és ebéd előtt. Most vagyok 36 hetes és a babával minden a legnagyobb rendben. Melós dolog ez, de sokkal ijesztőbb az elején mint amilyen a gyakorlatban. Meg lehet ám szokni. :) ajánlom, amíg eljutsz orvoshoz már most kezdd el a diétát!
2019. szept. 25. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!