Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed kérdés? . Nem értem. Segíts!

Gyed kérdés? . Nem értem. Segíts!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kérdésemre többféle választ olvastam ezért nem értem. Tehát április 23 án szültem. A gyedet férjem igényelte November 12- én. Mikortól számolják a 180 napi jövedelmet? A szülés napjától mennek vissza a 3. hónap végére és onnan vagy az igénylés napjától mennek vissza 3. hónap végére és onnan? Többféle választ olvastam tegnap este itt ezzel kapcsolatban. Aki tudná a választ az kérem szépen írja már le. Minden jót!!!
2019. okt. 22. 09:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat oktober 12- én
2019. okt. 22. 09:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy elsőre írtad. A szülés napjától e hónap,majd onnan 180 nap.Ha volt táppénzes hónap,akkor azt átugorják
2019. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az e betű az 3 akart lenni bocsi
2019. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves vagy.!!!! Szuper vagy. !!!!Köszönöm.!!!!!! Szép napot!!!!
2019. okt. 22. 10:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit!Szép napot neked is :)
2019. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a gyednél az a tapasztalat hogy nem tul nehéz kimaxolni úh ha a ferjed nem keres rosszul majdnem mindegy honnan számoljak.
2019. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne mert februártól juniusig nem dolgozott. Tehát ha az igényléstől számolnak vissza akkor a minimálbér 70 százaléka viszont ha a szüléstől számolnak vissza akkor a maximum gyed járna.
2019. okt. 22. 19:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Áhhh így már értem.
2019. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És neked mi a vékeményed? Mit tudsz ezzel kapcsolatban? Köszönöm válaszod!
2019. okt. 22. 20:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok elég kompetens ebben megkérdeztem neked a berszamfejtonket


biztosított szülő, ha a gyermek születését megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt


Ez a jogosultsági feltétel


Utána jöhet szoba hogy mi alapján számoljak egyáltalán.


Tegyük fel hogy megvan akkor sajnos az igényléstől visszafele nézik


Amennyiben az igénylő, a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, akkor a gyermekgondozási díj alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembe vételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos


Ez nektek nincs meg. Tehát nincs ott olyan jövedelem amiből számolni lehet.


Így egy b opció lép eletbe, de a kolléganő szakmai válasza:


Ez így bonyolult mert sok eset van. Ha így ha úgy, ha ennyi a jövedelme ha annyi. Valószínű ezért kaptál többféle választ is.


Az alap kérdésre tehát a válasz hogy az igényléstől nézik ami nektek nem jó, de a párodnál a jelenlegi jövedelmet fogják valamilyen módon figyelembe venni.


Legszakmaibb tanacsunk: sétáljatok be a tb-shez és kérdezzetek meg mennyi lesz az annyi.


Szerinte nálatok ez fog életbe lepni, de ehhez minden infót együtt kéne látni hogy tudja:

a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része, kivéve, ha a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb.

2019. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!