Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES lejárta előtt 2 hónappal...

GYES lejárta előtt 2 hónappal estem újra teherbe. A munkáltató nem vesz vissza, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A sztori röviden.

6 évig dolgoztam a cégnél. 2 év próbálkozás után jött össze az első baba. A cég elnyert egy pályázatot és én rá 2 hónapra teszteltem pozitívat. A főnök személyes sértésnek vette, hogy a várva várt pályázat elnyerése után estem teherbe. Akkor közölte, hogy ő tudja, hogy lehet kirúgni terhes nőt, de nem teszi meg velem, viszont nem vár vissza abba legyek biztos. Igazából kellettem neki, hogy betanítsam az utódomat, amit meg is tettem, mert 8 hónapos terhesen hagytam abba a munkát. Szóval nem kijátszottam a főnököt stb.


Viszont 2 hónap múlva lejár a GYES-em, így muszáj lenne visszamennem dolgozni. Viszont újra babát várok.

Hogyan működik a táppénz terhesen? A főnökkel azóta nem kommunikálunk (vagyis ő velem) csak a könyvelővel vagyok kapcsolatban, aki azóta új és soha nem láttam és nem is segítőkész.

Kinek kell és mit jeleznem?

Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen helyzetbe kerülök, de most ez van és nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.


Köszönöm a segítséget.



2019. okt. 26. 20:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
Tehettél volna ellene, hogy ne ez legyen.
2019. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
A táppénz veszélyeztetett terheseknek jár, nem azért, mert nem kedvel a főnök.
2019. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem mit kellett volna másképpen csinálnom.

Úgy gondoltam a főnök miatt nem fogom felfüggeszteni a kezeléseket és elhalasztani a családalapítást. Ha emiatt én vagyok a gonosz munkavállaló, akkor vállalom.

Stabil(nak tűnő) munkahelyről, 6 év után mentem szülni.

2019. okt. 26. 20:37
 4/23 anonim ***** válasza:
17%
Komolyan nem értem... sokan teherbe esnek pont akkor amikor vissza kellene menni dolgozni. És igen, védekezhettetek volna, nem kell azonnal kistestvért csinálni! Tudom, írtad, nem volt szándékos, de vannak fogamzásgátló módszerek.
2019. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

Milyen stabil munkahely? Te magad írtad, hogy a főnököd nem veregette meg a vállad, hogy elmész szülni. Gindolhattad volna, hogy oda nem kellesz.

És igen, alakíthattad volna úgy a dolgokat, hogy először munkába állsz aztán jön a másik gyerek, kezelés ide vagy oda.

2019. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Miért szívattam volna meg egy másik munkáltatót azzal, hogy betanulok azután elmegyek szülni?

Mindegy nem ez a kérdés. Sejtettem, hogy én leszek a gonosz nő, aki 30+ családalapításra adja a fejét.

Az eredeti kérdésre tud valaki válaszolni?

2019. okt. 26. 20:47
 7/23 anonim ***** válasza:
12%
Utána lehet nézni mindennek. Nem azzal van a baj, hogy megint terhes vagy, hanem vállalni kell a következményeit. Én sem vettelek volna vissza, sőt senki épelméjű nem. Munkaerőre van szükség, nem olyanra, aki évekig babázik, mi meg jófejségből alkalmazzuk.
2019. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Írj egy levelet a munkahelyedre, hogy 2 hónap múlva lejár a gyesed és tájékoztassanak, hogy hány nap szabadságod gyült össze, mivel ki szeretnéd venni mielőtt munkába állnál. A munkáltató szemét szövege és a rossz helyzet miatt azt javaslom, hogy már az 1. szabis napon reggel 8kor irasd ki magad táppénzre és akkor jelentsd be a munkahelyen a terhességet vagy azt még megelőző nap meg is írhatod nekik, hogy védett legyél.

Sajnos itt a sok igazság és munka bajnoka nagyon neked fog esni, de ne törődj velük.

2019. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Én sem vettelek volna vissza, sőt senki épelméjű nem. Munkaerőre van szükség, nem olyanra, aki évekig babázik, mi meg jófejségből alkalmazzuk."


Tehát 6 év munkaviszony után teherbe esem és én vagyok a hibás. Értem. Nem a mostani terhességemnél sértődött meg, ezt még nem is tudja. Tehát milyen következményeket vállaljak? Hogy 6 évig megbízhatóan dolgoztam, majd szülni mereszeltem?

2019. okt. 26. 21:03
 10/23 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm.
2019. okt. 26. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!