Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok támogatást ha szülés...

Kapok támogatást ha szülés előtt 2 évet külföldön dolgoztam?

Figyelt kérdés
Mi az ami járhat nekem és az összeget mi alapján számítják ki?
2019. dec. 8. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Mármint Magyarorszagtol kapsz e a külföldi munkád után? Nem. A munkáltató országnál kell intézned. Ők tudjak, hogy pontosan mi, hogyan, meddig és milyen összegben jar. Magyarországtól csak a gyes járhat alanyi jogon, plusz a a családi pótlék mindkét esetben.
2019. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem ide adóztál miért várod innen a támogatást?
2019. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
A külföldi munkavégzést csak az időbe számítják bele,ha itthon is dolgozol utána. Ha itthon semmilyen keresőtevékenységet nem folytatsz és nem vagy állományban szüléskor, akkor csak gyes és családi pótlék jár. A külföldi munkáltatódnál érdeklődj, nyilván az adott ország szabályai szerint 2 éves munkaviszony után járhat támogatás. Itthon nincsen mi alapján számolniuk esetedben, amúgy sem számít bele a külföldi kereset az összegbe, mint írtam csak a szolgálati időnél veszik figyelemeb, mindig a már meglévő itthoni munkabér alapján számítják az ellátásokat, ami Neked nincsen ugye, ha szülésig nem is lesz, akkor csak az említett, alanyi jogon járó családtámogatási ellátásokat fogod kapni.
2019. dec. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
Szerencsére nem. Nem ide adóztál. Mérföldekkel jobban kerestél mint itthoni viszonylatban. Támogasson az az ország ahova járulékot fizettél és megszedted magad. Ettől a csóró országtól ne várj juttatást. Amúgy is sajnos alanyi jogon jár a gyes meg csp.
2019. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!