Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok támogatást szülés után,...

Kapok támogatást szülés után, vagy csak az alanyit?

Figyelt kérdés

Teljesen belezavarodtam már...


Tavaly 2017.aug 15.-e óta dolgozom. Onnantól 8 órában dolgoztam 6 hónapot,majd 4 hónapja 4 órában (nem tudom számít-e de a bruttóm a 4 órában több mint 8 órában),túlórázok is,így kb 100 órám van havonta.


A babám december közepén születne.


A másik kérdés,ha az üzemorvosom felment a munka alól és távolsági díjat kapok,az is beleszámol a napjaimba?


Nekem már teljesen zavaros az egész.


2018. máj. 1. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Csed+gyed akkor jár, ha a szülés napján fel tudsz mutatni az azt megelőző 2 évből 365 nap munkaviszonyt. Mivel 2017 augusztus óta dolgozol, 2018 decemberig neked ez bőven meglesz.

Olyan, hogy távolsági díj, nincs (wtf?), ha az orvos munkaképtelennek ítél, azt táppénznek hívják, terhességtől függetlenül, és az az időszak is beleszámít a napokban, hiszen akkor is él a munkaviszonyod.

Hogy hány órában dolgozol, teljesen mindegy, a bruttód alapján fognak számolni. A szülést megelőző hónap utolsó hónapjától visszamennek 3 hónapot, és azt azt megelőző 180 napot veszik figyelembe. A táppénzes időszakot átugorják, abból nem számolnak. Tehát, ha jól számolom, nálad a 2018 február-augusztus időszakot veszik alapul, feltéve, hogy nem mész táppénzre.

2018. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha 2018 dec-ben lesz mhelyed, akkor járni fog csed/gyed. Ha az üzemorvos felment, mert a terhességet veszélyezteti a munkád (pl vegyszerek, és nincs más munkakör), akkor távolléti díj jár, és ez beleszámít a csedbe. Ha a terhességeddel probléma van, és a nőgyógyász ír ki (pl vérzés), akkor táppénz, melynek összege nem számít bele a csedbe. Ezeket a napokat átugorják.
2018. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Azért jó, hogy alig telt le a próbaidő, te már terhes is voltál, és már azt nézed, hogy kaphatnál fizetést úgy is, hogy ne kelljen dolgozni... Köszi az összes nő nevében, akit emiatt nem vesznek fel dolgozni.
2018. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt közöd sincs hozzá,másrészt nem ez volt a kérdésem,harmadrészt 15 éves korom óta dolgozok (nyílván nyaranta,míg más bulizott) ahogy külföldről hazaértem,egyből munkábaálltam és 5 éve próbálkozunk a babával ìgy hidd el,a te vélemènyed jelen pillanatban nekem semmit sem számít.

Sokadrészt a próbaidőm novemberben lejárt és már az elejétől tudja a főnököm,hogy lombikra járunk. És igen,nyílván számít,hogy kapnék-e pénzt vagy sem.


Csináld végig az utamat,a szenvedéseim és majd újratárgyaljuk a kommentedet.


Egyébként kicsit gondold már végig a hozzászólásod,hogy mekkora hulyeseget irtal.

2018. máj. 1. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Nyugi kérdező, itt úgy leteremtik az embert 2 perc alatt, miközben semmit sem tudnak a másikról
2018. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta! Viszont én inkább a táppénzt javasolnám a távolléti díj helyett. A távolléti díjra amit kapnál, az az alapbéred. Nincs benne pótlék, túlóra, semmi, ergo lehúzza az átlagod. Persze több pénz, mint a táppénz, de mérlegelj. A táppénzt viszont nem számolják bele a csed, gyed összegébe, de ideje a 365 napba beleszámít. Ha dec.-be szülsz, akkor szept. 30-tól nézik a béred átlagát. Ha pl. jún.1-től távolléti díjon vagy, akkor az is beleszámít. Ha pk. jún. 1-től táppénzen vagy, akkor csak máj. 31-től nézik a béredet 180 napig, amiben van túlóra, pótlék, minden, nincs mi lehúzza. Szerintem nem mindegy!
2018. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!