Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 hónapos terhes vagyok fogok...

3 hónapos terhes vagyok fogok kapni gyedet, vagy csak gyest? Nagyon izgulok

Figyelt kérdés
2017 novembertől - 2019 decemberig boltba dolgoztam. Közös megeggyezés szerint elküldtek. 2020 januártól munkanélkülin voltam. Március elején találtam màsik munkahelyet be vagyok jelentve rendesen. Tehát nem volt megszakítás, munkák és munkanélküli között. Mit fogok kapni? GYED vagy GYES? Nem tervezett baba, de ha jönni akar a csöppség jöjjön. Anyagilag nagyon jó lenne ha gyedre tudnék menni!
2020. ápr. 24. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Elsődleges szempont:a szüléskor munkaviszonyban kell állnod!
2020. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha márciustól dolgozol az új helyen, akkor még nincs 2 hónapja, hogy ott dolgozol. Próbaidőd meddig tart? Próbaidő alatt indoklás nélkül elküldhetnek. Szerintem kapni fogsz gyedet, a tb ellátásod fedezve volt mindvégig. Viszont a mostani munkahely nem biztos, hogy tárt karokkal vár majd vissza.
2020. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
És igen, amit az első írt az lényeges: Szülés idején is biztosítva kell lenned, azaz maradj munkaviszonyban.
2020. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Abban vagyok most is meg maradok is! Akkor GYEDre tudok menni?
2020. ápr. 24. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Most olvasom csak, hogy 3 hónapos terhes vagy. Tudom, nem rám tartozik, de ezek szerint már terhesen kerültél az új munkahelyre. Nem félsz a baba bejelentésétől? Hogy mit reagálnak majd?
2020. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem számít, hogy volt-e és mennyi megszakítás, csak az, hogy a szülés napján legyen munkaviszonyod és a megelőző 2 évben 365 nap biztosított napod. Utóbbi neked megvan, már csak az kell, hogy ne szűnjön meg a munkaviszonyod.
2020. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia hasonlo helyzetben vagyok.

Leirnád par szóban te hogyan jelentetted/jelented be a terhességet!?

2020. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

es hogyan reagaltak, ill. meddig fogsz tudni dolgozni ott?

Irtam privit is de nem valaszoltal..

2020. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!