Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki KATAs egyéni vállalkozókén...

Aki KATAs egyéni vállalkozóként szült, mennyi támogatást kapott?

Figyelt kérdés
Egyéni vallakozokent dolgozom, jelenleg a vírus helyzet miatt szuneteltetem a KATA-t, egyébként 50000-es adót fizetem. Gondolom, ahhoz hogy a minimumot kapjam, fel évig legalabb fizetnem kell. esetleg van valakinek ebben több / személyes tapasztalata?
2020. máj. 27. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
A Kata vállalkozó nem kap gyedet, ha ez érdekel.
2020. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi, bocsánat elég tájékozatlan vagyok ezen a területen, főleg a nevekkel kapcsolatban. Valamit azert lehet igényelni? Gondolom addig szuneteltetem a vállalkozást
2020. máj. 27. 08:18
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Mar hogyne kapna gyedet. Csedet is es tp-re is mehetsz. 98.100ft az alapja az ellatasoknak, ha 50e katat fizetsz. Csed mellett nem lehet dolgozni, gyed mellett mar igen.

Ez a feltetele:

Az elmúlt 2 évben összesen legalább 1 éven át működött a vállalkozásod. (Vagy ha rövidebb ideje működik, akkor is hozzá lehet adni az előtte lévő munkaviszonyt. A lényeg, hogy biztosított legyél összesen legalább 365 napot a szülést megelőző 2 éven belül.)

2020. máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom kedves második válaszoló.
2020. máj. 27. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz csak brutálisan keveset sajnos.
2020. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg idoben vagy, erdemes 75e-t fizetni. Akkor 160e lesz az alapja az ellatasoknak.
2020. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!