Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozók! Ez így...

Egyéni vállalkozók! Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Munkanélkülivé válsz és igényelsz támogatást egyéni vállalkozóvá váláshoz, majd mikor megkapod az összeget, újra dolgozni kezdesz a vállalkozói tevékenységed mellett 8 órában.

2018. dec. 3. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Mivel főállásban, személyes közreműködőként fenntartási kötelezettséged van.Nem lehetsz máshol alkalmazott is.
2018. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Ezzel vitatkoznék, ugyanis rengetegen dolgoznak egyéni vállalkozóként 8 órában. A kérdés nem is erre irányult, hanem a támogatásra.
2018. dec. 8. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A munkaügyi által támogatott vállalkozó nem létesíthet munkaviszonyt máshol, a fenntartási idoszak alatt ( 6 hónaptól egészen 3 évig, attól függ igénybe vesz e pl tőketàmogatàst is?!)


Mint e.v. kezdetben én is másodállású voltam de nem támogatottként. ( Nem is erre irányult a kérdés hogy ev lehet e főállásban alkalmazott máshol, hanem hify a támogatást igenybe véve amellett létesíthet e munkaviszonyt főàllàsban máshol?

Támogatásra pályázatot meg nem egyet irtam/nyertem már így eljutok odáig hogy elolvasom a részletes pályázati kiírást és értelmezem:


Személyes közreműködőként foallasban a tamogatas teljes ideje alatt ( tőke támogatás esetén pedig 2milliónál 2 évig, 3-nàl 3 évig nem létesíthet munkaviszonyt máshol.


Ha mégis nehezsegek adódnak, akkor mellette maximum alkalmi munkára lehet elmenni , vagy vissza kell fizetni a támogatás arányos részét ha nem teljesül a fenntartása annak amire adják a támogatást. És az nem az, hogy másodállású ev.-k legyenek, hanem életképes vállalkozóvá váljon a munkanélküli.


Emellett szamos más kizáró tényező is van pl kocsma, turkáló, mozgobolt árusításra nem lehet igényelni, vagy pl arra a tevékenységre sem, amiben 2 éven belül már volt vállalkozó.


Ezt csak azért irom le mert ugyan nem a kérdéshez tartozik, de a kérdés alapján nem lett elolvasva vagy értelmezve a pályázati kiírás.

2018. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
- vállalja, hogy a hatósági szerződésben megjelölt időpontig tevékenységét (a létrehozott kapacitásokat, szolgáltatásokat) megkezdi, és a támogatás folyósításának ideje alatt fenntartja. A kérelmező ezen időszak alatt a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény 58. § (5) bekezdés a) pontjában meghatározott munkaviszonyt nem létesíthet"
2018. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!