Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed et hogyan fogják kiszámol...

Csed et hogyan fogják kiszámolni? Teljesen belekavarodtam.

Figyelt kérdés
Január 10 re vagyok kiírva. Március, április és májusba csak 2 órás bejelentésem volt. (Vírus miatt) Előtte 8 órás minibalbérre voltam bejelentve, és júniustól ugyanígy visszajelentett 8 órába. Viszont szeptembertől elmennék táppénzre. A kérdésem az lenne hogy ez belefog e számítani? Vagy ha még maradnék 2 hónapot, akkor az kikorrogálná e ezt a 3 hónap 2 órás bejelentést.
2020. aug. 13. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod azt a 3 hónapot kibekkelni. Akár szeptemberben, akár novemberben mész el táppénzre, számítani fog.
2020. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz számításánál a szülés pillanatától visszaszámolnak 3 hónapot, és onnan visszafelé a legutolsó 180 nap átlaga adja majd a csed/gyed alapját. A táppénz nem számít, azokat a napokat átugorják. Sajnos ez a 3 hónap mindenképpen beleesik majd.
2020. aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen , koszonom szepen, ettol feltem.
2020. aug. 13. 19:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehat ha szeptembertol elmegyek tapoenzre , akkor a jun jul aug ugorjak at?
2020. aug. 13. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Uhh sajnálom. Ez nagyon rosszul jön ki neked.
2020. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De igazabol nem teljesen ertem hogy miert szamolnak vissza 3 honapot. Ha hetfotol en pl elmennek tappenzre, akkor hetfotol szamolnak vissza a 180 napot?
2020. aug. 13. 22:34
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Három hónapot és onnan 180 napot még előrébb. Vagyis gyakorlatilag 270 napot mennek vissza durván. Mert azt vizsgálják, hogy megvan e a kellő biztosítotti időd. És onnan “használod” ami neked jár. Egészen a jelenig. És egy idő után már egy Ft se jár. Ez attól függ, mennyi a biztosítotti időd.
2020. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel azt próbálják meg elkerülni, hogy azért emeljenek valakinek bért, hogy jobb ellátásokat kapjon. Ezért van ez a visszaszámolósdi.

Nem. Ha te hétfőtől elmész táppénzre, akkor hétfőtől visszaszámolnak 3 hónapot, és onnan kezdődik visszafelé a 180 nap. Tehát május 17-től kezdenék a számolást.

2020. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!