Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz ilyen esetben hogy...

Táppénz ilyen esetben hogy jár nekem?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok kislanyommal (14honapos) úgy néz ki hogy jön a kistesó 😊 ha a munkahelyemen be jelentem hogy vissza mennék 1nap szabira utánna tpre. Miből számolják ki a tp? Vagy ugyan az lenne mint az előző terhességemnel?
2020. okt. 25. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Hogy jön ide a szabi és a táppénz?

Nem teljesen érthető. Most akkor még nem dolgozol, de visszamennél? Vagy végig otthon akarsz maradni?

2020. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy lehet egyszerre kapni a gyedet és a tp is.
2020. okt. 25. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Akkor jár mindkettő ha dolgozol. De mivel otthon vagy a gyermekeddel gyeden így csak az jár. Ha megszületik a második, akkor gyedre és gyesre leszel jogosult az első gyermek 3 éves koráig.
2020. okt. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nos, bejelented a munkahelyeden hogy vissza mennél dolgozni, kéred hogy a szabadságod kiadásával kezdjék meg a visszavételedet. Az első szabadságos napodon bejelented a terhességet és táppénzre mész. Így jár a tappenz és a gyed is.

Egy probléma van, elvileg a tervezett munkába állás előtt 30 nappal, írásban vagy köteles bejelenteni a tényt, hogy újra munkába állsz.

2020. okt. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi 4es akkor jól tudtam
2020. okt. 26. 08:44
 6/8 anonim ***** válasza:
3 as , ez nem egészen így van. Nekem a munkahelyem ajánlotta fel, hogy mivel jön a második baba, vegyek ki szabit majd menjek táppénzre. Ugyhogy van ilyen igen.
2020. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Kedves hatos! Igen így van ahogy írtad. Csak nem minden munkahely ajánlja fel ezt.
2020. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
De attól, hogy nem alánlja fel még így van, táppenzre nem ő vesz fel hanem a körzeti .
2020. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!