GYED után hogy van a bér?

Figyelt kérdés
Januárban tölti a fiam a 2-t, ugye lejár a gyedem, ő megy bölcsibe, én meg dolgozni vissza a régi helyemre ahol 2014 óta vagyok, már nagyon várnak, már nyár óta kerestek, hogy menjek minél előbb. De csak 6 órában fogok 9-15ig dolgozni egyelőre, nem 8-ban. Ilyekor a bért hogy számolják? Fix bérben voltam, nem órabérben. És úgy tudom, hogy azt a béremelést amit a 2 év alatt kaptak nekem is meg kell kapni mikor visszamegyek. Ez igaz? Tehát hogy nem vehetnek vissza a 2 évvel ezelőtti béremmel, hanem azt az X % emelést amit 2 év alatt adtak nekem is meg kell adni, és akkor gondolom ebből számolják ki a 6 órás bért majd. Nektek hogy volt ez?
2020. okt. 25. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bértáblázat szokott lenni így az emelt bért kapod persze. Én már postán megkaptam a béremelésről szóló papírt, nyilván a GYED-hez nem számított de így legalább tiszta volt mennyi lesz ha visszamegyek.


Időarányosan számolják persze a fizetést 6 órában.

2020. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Lényegében leszamoljak a bered oraberben és felszorozzak 6 orasra.

Az emelés pedig úgy van, hogy a cégnél adott átlag emelést kell megkapnod automatikusan. Vagyis ha Marika 10%-ot kapott az nem jelenti, hogy te is azt kapsz, ha amúgy az átlag 2% volt akkor annyit. Ez most csak egy hülye példa volt, de érted.

2020. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!