Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akik gyed alatt lettek kismamák?

Akik gyed alatt lettek kismamák?

Figyelt kérdés
Akik gyed alatt lettek kismamák hogyan-mikor közölték a munkáltatóval hogy szüntessék meg a füzetés nélküli szabadságot X nappal és X naptól táppénzen lesznek mert kismamák? Van ennek valamilyen hivatalos levél mintája?

2020. okt. 29. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
12 hetesen szóltam a főnökömnek, hogy várjuk a kistesót. Közvetlenül a MÁK-os ügyintézőnkhöz irányított, aki e-mailben kérte az általam kért dátumokat (szabadság, táppénz, tervezett csed, gyed stb).
2020. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Várjuk a tesót

Veszelyeztetett terhes vagyok így táppénzre szeretnék menni.


Megkerdeztem hogy kell-e ezt írásban közölni, vagy intézik.


Intézték.

2020. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Elvileg le kell mondani papíron a fizetés nélküli szabadságot. En egyszerűen írnék egy levelet, hogy c naptól kérem a fiz nélküli megszüntetését újabb várandósságra való tekintettel és csatolnam a tp papírt.
2020. okt. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Most én nagyon naiv vagyok, de ennyire bevett dolog hogy ilyenkor csak úgy táppénzre mentek? Én nem is nagyon merek ezzel játszani, mert érintett lennék, nincs ennek valami hátulütője?
2020. okt. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

De, van. Feltéve, hogy oda akarsz visszamenni.

Nagy multinál "elnézik", mert nem a konkrét vezetőid zsebére megy, viszont kisebb cégnél szopi.

2020. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
12. hét után mondtam el a munkáltatónak, onnantól kezdte táppénzre vett a háziorvoshoz. Első gyerekkel is hamar táppénzen voltam veszélyeztetett terhesség miatt.
2020. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

4 ez nem “jatszas”. Szimplán jogod. Most ez pont olyan, mintha nem mérete táppénzre menni, amikor beteg vagy. Tudom persze, hogy van ilyen sajnos. De most gondold végig. Másfél éves a gyerek, mikor teherbe esel. Konkrétan nem fog kitartani a GYED a terhesseg vegeeig. Akkor meg visszamennel egy-két hónapra dolgozni meg be szoktatni a gyereket bolcsibe terhesen? Nyilván nem. GYES meg semmire se jó.

Amúgy meg Ja. Ha az állam tele akarja szuleszteni az országot nyugodtan atvallalhatná a terhes tp 100%-át a munkáltatótól.

2020. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

7-es, dehogy jogod.

Akkor jogod, ha visszamész nem csak papíron ÉS UTÁNA kell eljönnöd egészségügyi (!) ok miatt tp-re.

Ehhez van jogod.

Amire te buzdítasz, az tp-csalás.

Igen, sokan csinálják, mert nem ellenőriznek mindenkit, de egyébként megtehetnék és utána lenne csak sóhajtozás.

2020. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Naaagyon tévedsz. Nyugodtan nézz utána.
2020. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen ez hivatalos menet nem táppénz csalás..ugyanis a füzetés nélküli szabadság megszüntetését bármikor kérheti az anyuka és a munkáltató köteles azt megszüntetni és utánna igazából az anyukán múlik hogy vissza e megy dolgozni vagy táppénzre megy. Szóval ez teljesen hivatalos dolog.Csak azt nem tudom hogy mégis van e hivatalos forma nyomtatvány erröl a levélről vagy nekem kell meg írni úgy ahogy gondolom.
2020. okt. 30. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!