Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet hűlye kérdés de:ha...

Lehet hűlye kérdés de:ha megigényelem a csedet 28nappal a kiirt időpont előtt akkor betegszabira is elkell mennem?mert ha nem dolgozok 28nappal a szulés előtt akkor a főnökömnek se szeretném h fölöslegesen fizesse utánnam az adót

Figyelt kérdés

Ugy egyeztunk meg hogy megigényli nekem a csedet, de azt nem tudom hogy akkor ez azt jelenti hogy kikell irjon a doki is táppénzre ?

Mert tudom hogy a csedre ha jogosult vagyok csak utólag derűl ki , ami a kérvényezéstől beletelhet 1 hónapba is.

Valoszínű h jogosult vagyok mert van határozott idejű szerződésem , megvan a 365napom is és már majdnem 2hónapja dolgozok ennél a cégnél.

De ha vmi miatt mégsem lennék az akkor erre az időszakra jobb ha táppénzre vennének - az adó szempontjából?



2020. dec. 14. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettő együtt nem lehet. Vagy táppénzen vagy, vagy megigényled a csedet. Először szerintem ki kellene deríteni egy könyvelővel, hogy jogosult vagy-e. Ha igen, akkor megigényleheted előbb, akkor viszont onnantól nem kell táppénz, sőt, azt az igénylés előtti nappal le kell zárni, ha most azon vagy. Ha nem, akkor meg csak megigényled és onnantól nem dolgozol. Amúgy én úgy emlékszem, hogy gyorsan megvan az elbírálás. Nekem talán 1 hét volt.
2020. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell. Ha csed-en vagy, nem kell táppénz. Mind a kettő tb ellátás. És hogy a kedvenc munkajogászomat idézzem: “egyszerre csak egy jogcímen élvezünk”.
2020. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz egyszerre cseden és táppénzen is. Annyira bonyolult a helyzeted, hogy nem tudod eldönteni, jogosult leszel-e csedre?
2020. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Elvileg jogosult vagyok,egy tb-st kérdeztem ezzel kapcsolatban korábban és mondták h kapni fogom.

A szitu a következő, akkor leirom:

2020februárig dolgoztam folyamatosan. Elveszítettem a munkám. Teherbeestem. Sokáig nem kaptam munkát, de most november elején alkalmaztak határozott ideőre 3 hónapra. Megvan 1hónap ledolgozott munkaidőm, amire azt mondta az egyik tb ügyfélszolgálatos h annyi a minimum (31 nap) és akkor kaphatok csedet. A szülés ideje január eleje. A csedet 15től megigényelheti nekem munkaadóm.


Amikor tegnap felhívtam a csed igénylésével kapcsolatban az ugyfélszolgálatot azt mondtak hogy elkell bírálniuk előbb a kérvényt amit majd bead a munkaadóm ami max 60nap. Emiatt lettem kicsit bizonytalan, főleg h 60nap hosszú időnek tűnik..

Köszönöm az eddigi hozzászolásokat, irhattok még pl.kinél hány nap alatt jeleztek vissza stb

2020. dec. 14. 17:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A 31 nap nem értem, hogy jön ide. A csedhez az kell, hogy az igénylést megelőző 2 évben legyen legalább 365 nap munkaviszonyod (úgy értelmezem, ez megvan), és a szülés napján is biztosítottnak kell lenned. Ha jól értem, neked január végén van munkaviszonyod január végéig, szóval ez a feltétel is teljesül.

Mivel mindkét feltétel teljesül, így jár a csed. Nem mérlegelnek semmit.

2020. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen ,köszi szépen.

Akkor a lényeg az hogy nem kell táppénzre sem jelentkeznem.. :)

2020. dec. 14. 19:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A 31 nap az összeg kiszamitasa miatt kell nekik, nem a jogosultság miatt 🙂 de mikor fogsz szülni?
2020. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igen, ténylehg..

Január 10körűl elvileg

2020. dec. 14. 21:09
 9/11 A kérdező kommentje:
4eshez. Elírtam, pénteken hívtam fel a tb. ügyfélszolgálatot
2020. dec. 14. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor simán jó vagy. Ne aggódj. Csedet csak max folyósítja a munkaltato de az állam visszautalja neki. És egyszerre nem lehetsz cseden és tp-n is szóval semmi gáz nincs itt.
2020. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!