Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A Gyes-t be kell jelenteni a...

A Gyes-t be kell jelenteni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Ha a Gyed letelte után még nem mennék vissza dolgozni, akkor azt be kell jelentenem. Vagy ez automatikus?


Köszönöm a válaszokat!


2021. jan. 23. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A gyed megkezdésekor írásban kellett fizetés nélküli szabadságot kérned dátummegjelöléssel. Ha nem 3 éves korig kérted, akkor kell kérni igen.

Ha egyáltalán nem kérted, azt sürgősen pótold!

2021. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én elöszőr 2 éves koráig kértem, aztàn újat kellett kitöltenem amikor szóltam, hogy maradok mèg egy èvet a picivel.
2021. jan. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De én csak kb. 2.5 éves koráig akarok itthon lenni, nem 3 évig.

Most megnéztem és anno 3 évig kértem, akkor kell módosítani valamit?

2021. jan. 23. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem. Amikor vissza akarsz menni, akkor azt minimum 30 nappal előre jelezned kell a munkáltatónak, hogy megszakítanád a fiz.nélkülit és a szabadság kiadása után munkába állnál.
2021. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm szépen a segítséget!

2021. jan. 23. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!