Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Gyed mellett szeretnék munkát vállalni, de a főnököm tétovázik a járulékok miatt. Több kérdésem is lenne. Ilyenkor mi van a járulékfizetéssel? Mivel fenáll a munkaviszonyom, be kell külön jelentenie?

1.) Kell-e járulékot fizetnie utánam? Ha igen,akkor mennyit?(Szakképzett minimálbéres vagyok.) Mert gyed extráról beszélünk,úgy tudom így jár neki valamennyi adókedvezmény.

2.) Abban az esetben,ha dolgozom a gyed mellett,akkor a lejárata után a gyest meg kell igényelni? Vagy akkor az már nem jár majd? Mert ugye a gyed a gyerek 2 éves koráig jár.

3.) Vagy a gyes melletti munkavégzésnél is a gyed extra érvényes?

Keress kérdéseket hasonló témákban: GYED, gyed extra, GYES, munkáltatói járulék

2018. ápr. 13. 06:41  Privát üzenet  

A válaszok

Szocho kedvezmeny jár a munkaadonak gyes mellett is, ha jol remlik 45 honapon át

Neked adokedvezmeny, ha a párod nem érvényesiti a bérében

Plusz szabadsagnapok a gyerek utan

A köjyvelöjének/bérszàmfejtonek tudnia kéne

Gyed es gyes mellett is lehet dolgozni

Vagy csak azért nyavajog mert feketén akar foglalkoztatni a továbbiakban?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. ápr. 13. 06:53 Privát üzenet

Nekem nem kellett a gyest igenyelni, automatikusa megszunt a gyed amely idopont eleve rajta volt a hatarozaton es onnanstol automatikusan gyest kaptam

Munkaviszonyt sem kellett lejelentenem gyed alatt hogy visszaàlltam

A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. ápr. 13. 06:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem,feketén nem akar,abban egyeztünk meg,hogy ha neki ez úgymond' "nem éri meg",akkor marad minden a jelenlegi felállásban.

Igazából csak napi 4 órát vállalnék,mert jól jönne egy kis plusz,és csak nyáron. Mivel egy Balaton parti kis boltról van szó,aminek télen elég gyér a bevétele,tehát a téli munkavégzést én sem erőltetem.

Egyébként köszönöm a gyors választ!

# 3/7Időpont 2018. ápr. 13. 07:15 Privát üzenet

Jobban megéri neki mint gyermektelent alkalmazni.

De a 45 ho apos ketyegni fog az elso munkaba állas napjatol akkor is miutan megszunt a munkaviszonyod

Szoval elkezdesz dolgozni 45 honapig jar szochp kedvezmeny utanad, ha egy honapot dolgozol es utana pl egy evig nem akkor a kövi munkaadodnal már csak 32 honapig tudja a szocho kedvezmenyt ervenyesiteni

Amugy en bementem az egeszsegbizt penztarba hogy mit kell leadnom mert munkaviszonyom lett mi a teendőm, elkuldtek, hogy semmi. Ennyit a lepontozasrol.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. ápr. 13. 07:52 Privát üzenet
Jav akkor is ketyegni fog

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. ápr. 13. 07:53 Privát üzenet
A lepont a gyeses infódra jár. Rosszul emlékszel, igényelni kell a gyed lejártát követően. Nem jár automatikusan.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. ápr. 13. 08:03 Privát üzenet
Igen, gyest mindenképpen igényelni kell és célszerű a gyed lejárta előtt 1 hónappal, hogy folyamatosan kapd az ellátást!

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. ápr. 13. 10:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van itt olyan akinek a férje veszi igénybe a gyedet munka mellett, és a kis tesó a nagyobb tesó 2 éves kora előtt születik meg, vagy született meg? Ti hogy intéztétek, fogjátok...
Ha gyed mellett dolgozok, a gyedbol is vonjak az szja-t es a fizumbol is? Tb stb? Ez hogy mukodik?
Ha fél évet dolgozok gyed mellett akkor miből számítják a következő gyedemet a fizetésből vagy az előző gyed alapból?
Terhes lettem a 3. gyerekkel spiral mellett. A ferjem nagyon ellene van a penz miatt. Kellene nagyobb haz, auto, aztan majd kesobb beiskolazasok stb. Akinek van mar 3 gyereke...
Kisfiam kezdi a bölcsit szeptembertő, én pedig visszamegyek dolgozni. Azzal a nappal, ahogy a fiam kezdi a bölcsibe, munkába kell állnom? Akár a szabadságok kivételével. Gyed...
Gyes mellett masik munkahelyen dolgozhatok 4 oraban?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!