Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed mellett szeretnék munkát...

Gyed mellett szeretnék munkát vállalni, de a főnököm tétovázik a járulékok miatt. Több kérdésem is lenne. Ilyenkor mi van a járulékfizetéssel? Mivel fenáll a munkaviszonyom, be kell külön jelentenie?

Figyelt kérdés

1.) Kell-e járulékot fizetnie utánam? Ha igen,akkor mennyit?(Szakképzett minimálbéres vagyok.) Mert gyed extráról beszélünk,úgy tudom így jár neki valamennyi adókedvezmény.

2.) Abban az esetben,ha dolgozom a gyed mellett,akkor a lejárata után a gyest meg kell igényelni? Vagy akkor az már nem jár majd? Mert ugye a gyed a gyerek 2 éves koráig jár.

3.) Vagy a gyes melletti munkavégzésnél is a gyed extra érvényes?



#GYED #GYES #gyed extra #munkáltatói járulék
2018. ápr. 13. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szocho kedvezmeny jár a munkaadonak gyes mellett is, ha jol remlik 45 honapon át

Neked adokedvezmeny, ha a párod nem érvényesiti a bérében

Plusz szabadsagnapok a gyerek utan


A köjyvelöjének/bérszàmfejtonek tudnia kéne


Gyed es gyes mellett is lehet dolgozni


Vagy csak azért nyavajog mert feketén akar foglalkoztatni a továbbiakban?

2018. ápr. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Nekem nem kellett a gyest igenyelni, automatikusa megszunt a gyed amely idopont eleve rajta volt a hatarozaton es onnanstol automatikusan gyest kaptam

Munkaviszonyt sem kellett lejelentenem gyed alatt hogy visszaàlltam

2018. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem,feketén nem akar,abban egyeztünk meg,hogy ha neki ez úgymond' "nem éri meg",akkor marad minden a jelenlegi felállásban.

Igazából csak napi 4 órát vállalnék,mert jól jönne egy kis plusz,és csak nyáron. Mivel egy Balaton parti kis boltról van szó,aminek télen elég gyér a bevétele,tehát a téli munkavégzést én sem erőltetem.

Egyébként köszönöm a gyors választ!

2018. ápr. 13. 07:15
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Jobban megéri neki mint gyermektelent alkalmazni.

De a 45 ho apos ketyegni fog az elso munkaba állas napjatol akkor is miutan megszunt a munkaviszonyod


Szoval elkezdesz dolgozni 45 honapig jar szochp kedvezmeny utanad, ha egy honapot dolgozol es utana pl egy evig nem akkor a kövi munkaadodnal már csak 32 honapig tudja a szocho kedvezmenyt ervenyesiteni


Amugy en bementem az egeszsegbizt penztarba hogy mit kell leadnom mert munkaviszonyom lett mi a teendőm, elkuldtek, hogy semmi. Ennyit a lepontozasrol.

2018. ápr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Jav akkor is ketyegni fog
2018. ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
A lepont a gyeses infódra jár. Rosszul emlékszel, igényelni kell a gyed lejártát követően. Nem jár automatikusan.
2018. ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, gyest mindenképpen igényelni kell és célszerű a gyed lejárta előtt 1 hónappal, hogy folyamatosan kapd az ellátást!
2018. ápr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!