Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelentenétek be a...

Mikor jelentenétek be a terhességet a munkáltatónak? Most vagyok a 9. hétben. A 12. hétben csak vagy már most?

Figyelt kérdés

Január közepétől dolgozok, a betanulás 4-5 hónap lett volna, ha nem jött volna közbe a vírus.

Van telefonos és személyes tanácsadás is. A telefonos tanácsadást már egyedül csinálom, a betanulást a személyes tanácsadásra, ami bonyolultabb, a vírus előtt elkezdtem, ami aztán abbamaradt, mert nem fogadtunk aztán ügyfeleket. Ez a betanulás valószínűleg május elején folytatódik, ami továbi egy-másfél hónapot vesz igénybe. Mikor elkezdődne újra a betanulás, akkor leszek 10-11 hetes.

A 12. hétig nem igazán szólnék, mivel tavaly is volt egy missed ab-om a 10. héten és ha most is ne adj isten úgy sülne el, akkor félek, hogy elküldenének, mert tudnák, hogy próbálkozunk.

Viszont a másik oldalon meg lehet, most szólnék, mert nem tudom, hogy reagálna a főnökség, ha a betanulás közepette bejelenteném, hogy terhes vagyok. Mert akkor logikusan nézve lehet, hogy el sem kezdenék a betanítást a személyes ügyfélszolgálatra, hanem arra a pár hónapra szeptemberig maradnék a telefonnál, hisz úgysem tudnám sokáig csinálni a személyes ügyfélszolgálatot, csak 2-2,5 hónapig, ha aztán anyaságira megyek.

Emellett van egy másik új kollégám is, aki két héttel utánam jött és lehet, hogy őt tanítanák be akkor helyettem, ha szólnék most a terhességről. Viszont ugye ezt nem lehet tudni, mennyire érné meg nekik engem betanítani, ha aztán egyedül 2 hónapot dolgoznék a személyes ügyfélszolgálaton.

Kérlek titteket, akik azt akarják kommentálni, hogy miért egy új munkahely elején esek teherbe, azok kíméljenek, mert nem tudjátok az előzményeket.



2020. ápr. 26. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a 12.hét korrekt. Most valaki növekszik a pocakodban, erre gondolj leginkább - munkahelyed lehet 100 másik, de gyermeked nem. Elsunnyogni persze nem szabad, de ha vársz még 2-3 hetet, az szerintem nem kitolás velük szemben, bárhogy is menjen a betanítás. Ezenkívül én, ha olyan a szitu, elmondanám a missed abot, tehát, hogy miért vártál a 12.hétig. Boldog babavárást! :)
2020. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Meddig szeretnél dolgozni? Én mindenképpen megvárnám a 12. hetet, de talán többet is. Most az, hogy betanítanak e más kérdés. Elkezdik max aztán majd szólsz és kitalálnak valamit. Kirúgni próbaidő alatt lehet valakit csak úgy, utána ha lejárt a próbaidő a terhesség miatt nem küldhetnek el.Szóval én addig várnék, utána szólnék.

A csedhez és a gyedhez legalább 120 nap biztosított jogviszony kell. Ez nem lehet táppénz. Ha esetleg ne tudnád, de lehet hogy tudod, akkor bocsánat. :)

2020. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg a 12.hetet szerintem.

Én 8 hetesen mondtam el anno a főnökömnek, de csak mert annyira egyértelmű volt, egész nap rosszul voltam.

2020. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Pont lesz.@rnám, mit gondol a munkáltatóm erről. Elhúznám a helyedben szívesen a 20. hétig, vagy ameddig nem látszik, utána pedig azonnal állomány, mert úgy már semmiképp se küldhetnek el. A többi meg az ő bajuk. Mit gondolsz a főnökök miért élnek jól belőled, másokból? Mire kapják az 500e 1 millió közti fizetést? Oldják csak meg :) Neked meg biztosított a helyed :)
2020. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Szia, szerintem is várd csak szépen meg a 12. Hetet, én is így teszek, sőt... én azt tervezem, hogy talán a 14-et is megvárom, és utána mondom el.


Nekem április 7-én járt le a próbaidőm (mondjuk én májusban már 7 hónapja dolgozom, közigazgatási szervnél, itt 6 hónap ugye a próbaidő,de így atombiztos, hogy nem küldhetnek el próbaidő lejárta után, terhesen, én erre direkt ügyeltem is a tervezés időzítésénél).


Teljes mértékben igaza van az előttem válaszolónak, hogy a főnökség dolga az, hogy megoldja a helyettesítésedet. Ők kapnák 500-1milka közti fizetést, hát dolgozzanak is meg a pénzükért, a terhes nő pedig védett a törvény erejénél fogva, teljesen mindegy, hogy tervezett volt-e a baba vagy sem: ehhez senkinek semmi köze.


Sajnos nekem is volt missed ab-om, ezért sem szeretnék talán még a 12. Héten se szólni, hanem kicsivel utána, amikor már tényleg kezdem "biztosnak" érezni...


Gratulálok a babához!

2020. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt próbaidő? Ha az lejárt és határozatlan idejű a szerződés akkor nem rúghat ki.


Szerintem azon a 2 héten nem múlik sok, én várnék a helyedben.


Nem mindegy, hogy lesz e Munkahelyed, ellátásod.

2020. ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben, ha lejárt a próbaidőd, akkor szólnék, nem kezdeném el feleslegesen a betanulást. De kirúgni, akkor sem rúghatnak ki, ha nem szólsz. A várandósság ténye már védettséget ad, nem szükséges bejelentened. Így tényleg csak rajtad múlik mikor szeretnél szólni.


"A csedhez és a gyedhez legalább 120 nap biztosított jogviszony kell. Ez nem lehet táppénz. Ha esetleg ne tudnád, de lehet hogy tudod, akkor bocsánat. :)"


Nem, ez nem így van... 2 éven belül kell 365 nap biztosítási jogviszony. A csed alapjánál nem mindegy, hogy az új jogviszonyodban hány napot töltöttél, mivel csak az ott szerzett kereseted számít. De ezt borzasztó hosszú lenne leírni és nem is ez volt a kérdés.

2020. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, akkor lehet, hogy az a logikus döntés, ha nem szólok még. Csupán motoszkált bennem a lelkiismeret furdalás. Viszont a másik oldalon az is igaz, hogy a helyettesítésemmel nem nekem kéne foglalkoznom. Köszönöm nektek a válaszokat, mindenkinek ment a zöld. :)
2020. ápr. 26. 18:54
 9/12 A kérdező kommentje:
A biztosítási résszel tisztában vagyok, de köszönöm :)
2020. ápr. 26. 18:56
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Egyik munkáltatót sem érdekli a lelked, még a legcsaládbarátabbat sem! Úgyis visszaélnek a jóindulatoddal.
2020. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!