Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt kirúghat a...

Táppénz alatt kirúghat a főnököm ha kismama vagyok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8 hetes kis mama vagyok. Több okból kerültem táppénzre, -mert veszélyeztetett terhesnek számítok.


Okai: PCO,-sárgatest hormon hiány, magasvérnyomás,pulzus problémák, vetélés gyanus vérzés,illetve veszélyes anyagokkal való munkát nem végezhetek.


Jelenleg táppénzen vagyok, a kérdésem az lenne megteheti ezt ilyen körülmények között?


Illetve a próbaidőre hivatkozik,-amit az én hibámból sajnos utólág néztem át tüzetesebben a szerződésem és nem attól a naptól kezdve jelentett le, amikor munkába álltam hanem később. A fizetésem és a túlóráim sem fizette ki, nekem van annyi igazolt időm hogy gond nélkül táppénzen lehetnék szülésig de így minden bevételtől megfoszt. Megélhetés szempontjából viszont fontos lenne.

Ilyenkor mit tehetek?


2021. febr. 9. 11:18
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Hatarozatlan idejű szerződés lett irva
2021. febr. 9. 11:18
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
A próbaidö mikor teilik le hivatalosan?
2021. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben papíron próbaidős vagy, akkor minden további nélkül kitehet.
2021. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Úgy tudom, próbaidőn kirúghat, egyébként nem.
2021. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
19.kén így hogy máshogy irta el. Táppénz alatt is? És akkor ez azt jelenti se fizetesem semmit nem koteles kifizetni?
2021. febr. 9. 11:22
 6/27 A kérdező kommentje:
Az elmult honap berszamfejtesein viszont latszodik mikor alltam tenylegesen munkaba
2021. febr. 9. 11:23
 7/27 A kérdező kommentje:
Tappenzes papirt nem fogad el,nem hajlando atvenni sem
2021. febr. 9. 11:24
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Próbaidő alatt kirúghat, igen, a tappenz sem véd sem a terhesség.

A berpapiron szerepel az első hivatalos munkanapod? Onnantól van a próbaidő is, azt nem lehet csakúgy eltolni. Közlöd vele, hogy vagy békén hagy, vagy feljelented a munkaügyi bíróságon.

2021. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
A táppénzes papirt meg tértivevényes ajánlott levélben kell elküldeni.
2021. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Táppénz alatt simán elküldhetnek, próbaidőt meg a munkáltató határozza meg
2021. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!