Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt kirúghat a...

Táppénz alatt kirúghat a főnököm ha kismama vagyok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8 hetes kis mama vagyok. Több okból kerültem táppénzre, -mert veszélyeztetett terhesnek számítok.


Okai: PCO,-sárgatest hormon hiány, magasvérnyomás,pulzus problémák, vetélés gyanus vérzés,illetve veszélyes anyagokkal való munkát nem végezhetek.


Jelenleg táppénzen vagyok, a kérdésem az lenne megteheti ezt ilyen körülmények között?


Illetve a próbaidőre hivatkozik,-amit az én hibámból sajnos utólág néztem át tüzetesebben a szerződésem és nem attól a naptól kezdve jelentett le, amikor munkába álltam hanem később. A fizetésem és a túlóráim sem fizette ki, nekem van annyi igazolt időm hogy gond nélkül táppénzen lehetnék szülésig de így minden bevételtől megfoszt. Megélhetés szempontjából viszont fontos lenne.

Ilyenkor mit tehetek?


2021. febr. 9. 11:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésnek van egy dátuma és kell hogy szerepeljen rajta, mikortól állsz alkalmazásban.
2021. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%
Akkor február 17ig vagy próbaidőn, szóval simán kirúghat még
2021. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Melyik nap álltál munkába? November 19 vagy csak akkor jelentett be? Szerződéseden is a nov. 19 az első munkanap? Ha igen, akkor minden további nélkül felmondhat.
2021. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
92%

"Nem szerepel datum meddig vagyok probaidon csak zarojelesen megvan jegyezve apro betus reszen hogy 90 napos probaido"


Bocs de... Basszus csodálkoznak az emberek, hogy ott b_sszák át őket ahol tudják, miközben egy mondatot képtelenek értelmezni. Ott van leírva, hogy meddig van a próbaidő, nehogy már 3 hónapot ne tudj leszámolni! Azt is bárki megnézheti az ügyfélkapuján, hogy hol mettől meddig volt/van bejelentve.

Tenyleg bocs, de aki ennyire életképtelen az nem tudom sajnálni.

2021. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Itt van 3 oldalnyi ember, aki segíteni akar neked. Te meg a lényeges dolgok helyett leírod a teherbeesési történeted. Tényleg?!
2021. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
79%
A szerzödés szerint akkor még próbaidö alatt vagy, de ha bozonyítani tudod, hogy pl már 10-töl rendszeresen munkában állsz, akkor az a dátum az érvényes, amikortól munkát végzel.
2021. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
68%

Szóval kellene nekünk az hogy a szerződésed szerint mi a munkába állás napja, a próbaidőd hossza.


Ha a munkaszerződés előtt dolgoztál neki, akkor azt feketén tetted? Vagy alkalmis munkavállalóként? Mert nem mindegy. Ha feketén, akkor én belengetnék neki egy munkaügyi bíróságot.


A táppénzes papírt meg tértivevényes levélben küldd el neki, ha nem hajlandó leadni az egészségbiztosító felé, akkor te magad vidd be a kormányhivatalba(tudsz kérni másolatot a dokitól)! Illetve szintén megemlíteném neki a bíróságot!

2021. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!