Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt kirúghat a...

Táppénz alatt kirúghat a főnököm ha kismama vagyok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8 hetes kis mama vagyok. Több okból kerültem táppénzre, -mert veszélyeztetett terhesnek számítok.


Okai: PCO,-sárgatest hormon hiány, magasvérnyomás,pulzus problémák, vetélés gyanus vérzés,illetve veszélyes anyagokkal való munkát nem végezhetek.


Jelenleg táppénzen vagyok, a kérdésem az lenne megteheti ezt ilyen körülmények között?


Illetve a próbaidőre hivatkozik,-amit az én hibámból sajnos utólág néztem át tüzetesebben a szerződésem és nem attól a naptól kezdve jelentett le, amikor munkába álltam hanem később. A fizetésem és a túlóráim sem fizette ki, nekem van annyi igazolt időm hogy gond nélkül táppénzen lehetnék szülésig de így minden bevételtől megfoszt. Megélhetés szempontjából viszont fontos lenne.

Ilyenkor mit tehetek?


2021. febr. 9. 11:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésedben benne kellene lennie, hogy MEDDIG van a próbaidő. Ha azon belül vagy, akkor kirúghat, igen.
2021. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

10!


Nem egészen. Ha a kérdező mondjuk január elseje állt munkába, akkor január 1 a próbaidő első napja. Nem dönthet úgy a munkáltató, hogy oké, a Julit -fé,veszem január 1től, dolgozik két hetet, aztán majd január 20 tol próbaidőn lesz.

2021. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%

12-es: kivéve, ha a 20. elötti idö pl. ingyenes prakitumként szerepel a szerzödésben.


A próbaidö alatt minden megkötés nélkül meg lehet szüntetni a munaviszonyt és ez ellen a táppénz sem véd.

2021. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%

13!


Kár hogy ilyen nem létezik.

2021. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

Ha papírokkal tudod igazolni hogy melyik az első munkanapod, és a szerződésben is csak a próbaidő hossza van kikötve, ami már lejárt akkor nem rúghat ki. (Kivéve persze ha egyéb kikötés szerepel a szerződésben.)

Ha minden tiszta és fenyegetőzik, akkor:

1. semmiképpen nem írsz al közös megegyezést

2. ügyvéddel mész rá és elég komolyan megfenyíted a munkaügyi bírósággal.


Ui.: azért csúnya dolog próbaidő alatt teherbe esni, mert ezzel komolyan kitolsz a munkaadóddal, továbbá gyes után ide felesleges is visszamenni, mert akkor már tényleg kirúghat - és ki is fog

2021. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Nem szándékos teherbe esés volt. Nekem PCO-m volt,és a ciklusom sem volt rendben. Voltaképpen engem meddőségi vizsgalatra küldtek volna a hónaooban.


Varatlanul ért,de úgy gondolom ha már itt van, akkor egy ajándék,lehet ő az egyetlen aki lehet nekünk.

2021. febr. 9. 11:54
 17/27 A kérdező kommentje:
Nekem jó ideje irányított verzesem volt, nem fogamzasgatlóval hanem egyeb gyógyszerrel mert sem peteeresem nem volt es havi verzesem se, hogy ne rekedjen bent a vér, mindig orvoshoz kellett járjak
2021. febr. 9. 11:56
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez már tok mindegy. Inkább azt írd le, hogy konkrétan mi szerepel a szerződésedben.
2021. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
A vizsgalataimmal mindig tisztaba volt, ha esetleg csere volt szuksegem a beosztasban az orvos miatt mindig elmondtam minek kell menjek.
2021. febr. 9. 12:04
 20/27 A kérdező kommentje:

Nem szerepel datum meddig vagyok probaidon csak zarojelesen megvan jegyezve apro betus reszen hogy 90 napos probaido

Hatarozatlan ideju szerzodes es nov 19.ken jelentett le

2021. febr. 9. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!