Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Levelező tagozaton tanuló...

Levelező tagozaton tanuló egyetemistának semmilyen pénzbeli támogatás nem jár ha gyermeket vállal?

Figyelt kérdés

Nem dolgozom, azért tanulok levelező tagozaton, mert a lakóhelyemtől messze van az egyetemen, költözésre, kollégiumban lakásra nincs lehetőségem személyes okokból sem.

Így semmilyen támogatás nem jár, csak a gyes és családi pótlék?



2021. febr. 26. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Így van, semmi nem jár. A törvényalkotó úgy van vele, hogy levelező oktatás mellett simán tudsz munkát vállalni, az ad majd alapot a gyedre.
2021. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Heti pár napokat dolgoztam az elmúlt hónapokban,de csak alkalmi munka volt. De teljes munkaidős állást azért nem vállaltam, mert számomra fontos az egyetem, nem veszem csak úgy félvállról, hogy vagy sikerül vagy nem.
2021. febr. 26. 16:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem, nekem nem kell magyarázkodni, csupán el kell fogadni, hogy annak, aki levelezőre jár nincs támogatás, hiszen lenne ideje dolgozni.
2021. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy fontos az egyetem.

De a lényeg, hogy ebben az esetben nem jár csak gyes-családi pótlek. Plusz egyszeri anyaságit kaphatsz szülés után.

2021. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha fontos az egyetem akkor miért lettél terhes? mert gyerek mellett fele annyi időd se lesz rá mint munka mellett lett volna.
2021. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Diplomás GYED nappali tagozatos oktatás mellett jár csak sajna.
2021. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy az utolsó miért lett lepontozva, mikor pontosan így van, létezik diplomás GYED, de azt csak nappali tagozaton lehet igénybe venni. Levelező tagozatosként csak a GYES-t igényelheted meg, de az csak huszonpár-ezer forint. Illetve, ha rendszeresen részt veszel a terhesgondozáson, akkor kaphatsz egyszeri anyasági támogatást a szülés után.
2021. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Levelezősnek semmi sem jár!

Ez már régóta 8gy van.

2021. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha levelezősként tanulsz, van valami más jogcímen egyáltalán tb-d? A terhesnek mindenképp jár az ellátás, de ha nem fizetted esetleg a 7710 ft-ot sem, azt a nav később lehet, hogy megpróbálja behajtani, illetve ha most még nem vagy terhes, akkor így is bemehetsz ugyan a rendelőbe/kórházba, ha ellátásra van szükséged, de ki fogják számlázni utólag, és az igen drága lehet. Ha van rá lehetőséged, próbáld átkérni magad nappalira. Per pill amúgy sincs kontakt oktatás a legtöbb szakon, csak online tanulnak.
2021. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs jogviszonyom,de fizetem a havi 8000 ft-ot. Abban nincs elmaradasom csak december óta kell fizetnem.
2021. febr. 27. 13:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!