Lombik miatt felmondási védelem alatt állok fél évig, de táppénzre fogok menni. Ezalatt az idő alatt jár az időarányos szabadság és ha igen mikor vehetem ki?

Figyelt kérdés

Éppen el akartak küldeni/fel akartam mondani, de közben elkezdtük a lombikot. A munkahellyel abban állapodtunk meg, hogy ha sikerül, ha nem akkor is elmegyek táppénzre 2 hét múlva. A szabin kivettem időarányosan márc 15-ig, de mi van a többivel.

Szeptemberig véd a törvény így

1. eset, hogy ha addig összejön a baba akkor maradok táppénzen szülésig, de ehhez a céghez 2 év múlva se szeretnék már visszamenni. ilyenkor mi lesz a bentmaradt szabikkal? Így felmondhatnak nekem valamikor?

2. ha nem akkor okt elején meg fogják szüntetni a munkaviszonyom. Ha felmondják akkor gondolom, hogy a márc és okt közti szabim vagy ki kell adni vagy ki kell fizetni, ugye?


2021. márc. 2. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A szabikkal nem tudok segíteni, de a felmondási védelem nem automatikusan fél évig jár, hanem amíg kiderül az esetleg sikertelen a lombik eredménye. Ekkor megszűnik ez a védettség, és ha újrakezditek (3 hónap múlva pl, ha TB támogatottra mentek), akkor újraindul... magyarul mindig a stimu kezdetétől a negatív tesztig, aztán megszűnik... vagy én tudom rosszul?
2021. márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én fél évet tudok és a főnököm is így tudja szerencsére.
2021. márc. 2. 08:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Első tudja jól, a fél év a maximuma, de a vége valójában az az időpont, ha kiderül, hogy sikertelen volt. Ha ez fél éven belül van, akkor hamarabb megszűnik a védelem.


A védelem időtartama nem korlátlan, az az Mt. 65. § (1) bek. e) pontja alapján legfeljebb a kezelés megkezdésétől számított 6 hónapon keresztül állhat fenn. Noha korábban vita állt fenn a védelem időtartamát illetően, a 13/2018. számú munkaügyi elvi határozat alapján egyértelműen meghatározható, hogy a 6 hónapos védelem mikortól meddig állhat fenn, és mikortól kezdődhet újra. „Az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés – de legkésőbb annak megkezdésétől számított 6 hónap időtartam – alatti felmondási védettség úgy értelmezendő, hogy az esetlegesen sikertelenül befejeződött kezelés után e védettség megszűnik, de ezen okból az újabb emberi reprodukciós eljárással ismételten elkezdődik a munkáltatói felmondás tilalmának időtartama.”

2021. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem sikerül, de megy tovább a meddőségi folyamat (megbeszéljük az új időpontot, új vizsgálatok kezdődnek), akkor védett maradok?
2021. márc. 2. 10:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Mentességtől függetlenül ha már táppénzen leszek akkor felmondhatnak? Szabadságot hogy lehet kivenni ha 9 hónap táppénz végén szülni mennék?
2021. márc. 2. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor indul újra a felmondási védelem, ha maguk a vizsgálatok/kezelések is újraindultak.



A felmondási védelem a normál felmondásra vonatkozik. Azonnali hatállyal még mindig joga van elküldenie a munkáltatónak, másolom:



Azonnali hatályú felmondás alkalmazására a munkáltató részéről akkor nyílik lehetőség, ha a munkavállaló


a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi,

olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi,

a próbaidejét tölti,

határozott idejű munkaviszonyban áll (a határozott időből hátralévő időre járó, de legfeljebb egy évi távolléti díjának megfizetése mellett).


Ha rögtön elmész táppénzre a szabikat már nem tudod kivenni, ha visszatérsz a baba után a munkáltatónak ezeket az elmaradt szabadságokat ki kell adnia, illetve ha nem mész vissza, ki kell fizetnie.

2021. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!