Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki otthon akar maradni a babával gyesen az a baj, ha pedig vissza akar menni dolgozni, az a baj?

Figyelt kérdés
Szóval, ez állandó vita, hogy szülés után ki, mikor, hogy megy vissza dolgozni. De soha semmi nem jó. Ha valaki vissza akar menni dolgozni, akkor azért cseszik le, hogy miért nem marad a gyerekével, ha pedig nem megy vissza dolgozni, akkor meg azért cseszik le. A kérdésem elméleti. Igazából arra lennék kiváncsi, hogyha soha semmi nem jó, akkor mi a jó megoldás?
2021. máj. 18. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ami neked, nektek a legjobb. Hogy más hogy csinálja, ki nem szarja le. Nem kell mások véleményére adni.
2021. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Kinek gond ez? Az én férjem mondta, hogy egyáltalán nem kell visszamennem dolgozni majd, mert Ő keres annyit, hogy én maradjak itthon majd. Nagyon max itthonról fogok csinálni hobbiszerüen valamit. :)


29/N 33 hetes kismama.

2021. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Az emberek nagyon szeretnek ítélkezni, és sokan csak azért járnak ide, hogy kioktassák a kérdezőt, vagy ha a kérdezőbe nem lehet belekötni, akkor a válaszadót, válaszadókat. Itt mindenki példás szülő, mindenki remek anya, csak az sokaknak fáj, hogy nem mondja senki nekik, hogy milyen jó anyák, ezért ezt az elismerést úgy próbálják bezsebelni, hogy lealáznak, megaláznak más anyákat.

A százalék is attól függ, hogy melyik tábor van többségben.


Általában azok vannak többen, akik otthon meresztik a valagukat, és megszólják azt, hogy minek megy valaki vissza dolgozni 1-2 hónap után. Csak Magyarországon divat az otthon meresztés, más országokban van, hogy 4 hét után vissza kell menni dolgozni.

2021. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Az a jó megoldás ami az érintetteknek jó. Velem édesanyám tizenéves koromig maradt otthon (vagyis részállásban, otthonról dolgozott kampányszerűen, de állandó munkahelye nem volt), ami nekünk jó volt, mert rengeteget foglalkozott velünk, és középfokú végzettséggel nekünk diplomáink lettek.


Én meg visszamentem itthonról dolgozni pár hónap után, és kb részállásban távol vagyok. Nekünk most így jó.


Az meg hogy az otthon unatkozó véranyák vagy a munkába visszakényszerített, irigységtől epét hányó anyukák mire szólnak be, az hidegen hagy.

2021. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mindenkinek megfelelni. Valaki szerint így jó, más szerint meg úgy.
2021. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Mármint anyáméknak volt középfokú végzettsége, kicsit félreérthető a megfogalmazás.
2021. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Aki otthon van, de nem érzi ebben jól magát, az önigazolásként másokat oszt a neten, hogy ez így a jó. Ugyan ez megy fordítva is, hogy aki kényszerből visszament, de igazából maradna, az gyárt egy ideológiát, hogy miért ez a jó.


Nem az elégedett nők osztják egymást itt, vagy fb-on. Aki boldog, annak nincs szüksége arra, hogy idegenektől szerezzen önigazolást a közösségi médiában. Itt NEM a segítőkész válaszokról beszélek amikor praktikákat osztanak meg egy támogató közösségen, hanem a "minek gyerek annak aki" kezdetű gonosz kommentekre.

2021. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

#2 Azért én ezt is meggondolnám, persze pár évre elmegy, de nem lehet otthon ülni örökké, mert a tapasztalatod is elveszted, és nem támaszkodhatsz egy férfire örökké. Csak a közvetleny környezetemben tavaly:

1. 6 éves házasság, nagy szerelem, közös ház, gyerek 1 éves kora előtt nem sokkal apuka bekattant hogy ő élni akar mégis, anyuka egyedülálló lett..

2. Évek óta otthon ülő anyuka mesésen kereső férjjel, férj beteg lett lerobbant, anyuka alig talált munkát úgy hogy 8 éve egy napot nem dolgozott..


Szóval persze 2-3 év elmegy otthon, de ez hogy egyáltalán nem kell visszamenned? Hát nagy szavak..

2021. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
8-as, ez nekem is szemet szúrt, de ők tudják. Én úgy vagyok nyugodt, hogy keresek annyit, amiből el tudom tartani a gyerekem, ha netalán rajtunk kívülálló okból egyedülálló lennék, de nem ismerjük az ő körülményeiket. Én biztosan azt tanácsolnám minden nőnek, hogy az anyagi függetlenségüket legalább egy kis részben őrizzék meg, de pont erről szólt ez a kérdés, hogy meg kell értenünk, hogy nem vagyunk egyformák.
2021. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Arról, és tőlem ülhet valaki otthon, ha jónak érzi úgy, csak leírtam ez sajnos erősen visszaüthet, én pl 6 órában dolgozok a gyerek mellett, így keresek is, de csak 9-15 vagyok távol, nem a bölcsiben van nyitástól zárásig, szóval én mind a 2 oldalt megértem, csak leírtam, hogy az abszolút nem akarok/fogok dolgozni sajnos sokszor nagyon rosszul sül el, egy normális jó tanács volt, nem leszólás.
2021. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!