Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Németországban milyen pénzbeli...

Németországban milyen pénzbeli ellátást igenyelhetek , ha terhesen megyek ki, és ott szülök? Többi lent

Figyelt kérdés

Párom kiment egy hónapja, én 20 hetes vagyok.. Szeretnék utanamenni, egyrészt mert így egyedül fizetem az itthoni albérletet,és hát külön vagyunk.Itthon én dolgozom régóta, viszont bármikor felmondhatok így terhesen, akkor a fizetésem 60 százalékát kapnam szulesig .


Kérdésem az lenne , ha kint szülők milyen ellátásra számíthatok amíg nem dolgozhatok ott kint ( nem tudom hány év kint amig a gyerekkel otthon maradnak)

Illetve érdemesebb e itthon maradni , és az itthoni támogatásokat megkapni, majd akkor menni..

?

Bár ennek a hátulütője , hogy ennyi időt egyedül itthon lenni , egy újszülött el , azt gondolom egyiküknek sem lenne jó ...



2021. nov. 15. 19:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Elmész tappenzre? Komolyan azt hiszed hogy jár úgy tappenz hogy közben lepattansz külföldre? 😂😂😂😂😂😂
2021. nov. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz lenne a táppénz is. Egyrészt a csecsemőgondozásra járnod kell táppénz alatt is. Egyik rész a védőnői a másik a nőgyógyászati. Nálunk csak a nődoki ad ki tp papírt. És van, hogy úgy összesűrűsödik a vizsgálat, hogy hetente többször is kell menni.

A 100% csed-et csak érvényes munkaviszonnyal veheted fel. Az egyszeri anyaságit kiskönyvvel és családi pótlékot is csak magyar cím esetén veheted fel.


Németországban fizetős a csecsemőgondozás, és alig pár eurót nyersz. Szerintem egyenlőre anyagilag jobban járnál, ha inkább itthon maradnál.

2021. nov. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve az érdekelne még, ha kint kapnék vmit , itthon egyiket sem vehetem fel ,ami járna ?"


Ott írod, hogy jó lenne mind a kettőt felvenni, ott is, itthon is.

2021. nov. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%

10: alanyi jogú juttatás...??? Nem szocializmus van ott Németországban!!!


A semmiért nem jár semmi! Ha nem fizettél soha az életben járulékot ott, akkor pont annyi jár neked.

2021. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hahaha 😁🤣😁


Jár . Családi pótlék és gyes is alanyi jogon . Már tudom .


Mi a f T jössz nekem szocializmussal? Szted itthon nincsenek olyan nők ,akik alapban sosem dolgoztak ? Tudod .... Pl az alja réteg ...( Mert ugye nem lehet mindenki olyan mint mondjuk te ...)

És b ki, mégis jár nekik vmi , ha gyerekük lesz ...

Na !!

2021. nov. 16. 11:47
 16/25 anonim ***** válasza:
62%
Mekkora penzehes liba vagy te... Jatszod itt a hattyú halalat, az én parom sved baszki mégse nyavajgok ennyit ráadásul eszem ágában sincs svedorszagban is pénzért kuncsorogni, majd pont azért fizetnek neked hogy oda szulj.
2021. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Még ha csak a pénzéhség lenne, de buts gyerekes is haha, na!! Ennyi ésszel mit tanul majd az a szerencsétlen gyerek az anyjától. Abból a pénzből meg ha szerencséd van, kijön a popsitörlő hogy kitöröld vele ...
2021. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

15: Ha ennyire jólinformált vagy, miért írtad ki a kérdést???


Akkor most önkényesen besoroltad magadat az "alja rétegbe"...?

LOL

2021. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Alanyi jogon jár:


Gyes: 28.500 Ft/hó

Csp: 12.200 Ft/hó (vagy 13.700 Ft/hó egyedülálló szülőnek)

Egyszeri anyasági támogatás: 64.125 Ft (ha terhesgondozáson részt vettél)


És ennyi. Max havi 42200 Ft

2021. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha össze lennétek házasodva, akkor könnyebb dolgod lenne. Ez mindenképpen szükséges a családi biztosításhoz. Valószínűleg egyszerűbb Magyarországon összeházasodnotok ha mindketten magyar állampolgárok vagytok. Ha kiköltözöl Németországba akkor 2 héten belül hivatalosan be kell jelentkezned a párod lakcímére, és intézni a biztosítást. Igazolást kell bemutatnod, hogy állami tb-d volt eddig is és a férjed állami biztosítója "bevesz" a családi biztosításba (Gesetzliche Familienversicherung), ez ilyenkor nem kerül havonta többe és a gyereketek is így lesz biztosítva. A magán biztosítók drágák és valószínűleg nem fognak szóba állni veled a terhesség közepén. A gyermek születése után a családi pótlékot könnyű megigényelni, az fix összeg de persze 1-3 hónap míg elkezdik utalni,de aztán óramű pontossággal utalják havonta. Az Elterngeld az bonyolultabb, szükséged lesz az utolsó 12 hónap munkaviszonyáról igazolás, részletes fizetési jegyzék és ezek fordítása. És ki kell tölteni egy többoldalas kérvényt. Ezek alapján számolják ki hogy mennyi jár neked havonta és nem Magyarországról kapod majd a pénzt. Azt már a kérvény kitöltésekor ki kell töltened, hogy 12 vagy 24 hónapig szeretnéd kapni, de ez nem azt jelenti hogy 2x annyit kapsz ha 24 hónapot választod, hanem feleződik az összeg és mondjuk 600 EUR-t kapnál alapból a fizud alapján havonta ha csak 12 hónapot x-elsz be, de ha 24-et akkor ez a havi utalás 300EUR lesz.

Ja és mikor itt intézed a betegbiztosítást, közben le kell Mo-n mondani az ottanit. És a nőgyógyásznál Németországban fizetnem kellett a vizsgálatokért, de gyűjtöttem a számlákat és mikor megvolt az esküvő és belekerültem a családi biztosításba, utólag a biztosító kifizette azokat a vizsgálatokat, amiket amúgy minden állami biztosítottnak fizet alapból a biztosító.

Mielőtt kiköltözöl már szerezz be anyakönyvi kivonatot mindkettőtöknek (apostill tanúsítvánnyal), mert ez és ennek a hivatalos fordítása szinte mindenhez kell majd. Amint megházasodtatok, annak is kell a hitelesített kivonata és fordítása. Ha pedig nem házasodtak össze akkor apasági nyilatkozat kell majd.

És mikor megvan a baba, akkor minél hamarabb jelentkezni kell óvodai helyekre, eldönteni hogy heti hány órában kéritek a felügyeletet és hány éves kortól.

2021. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!