Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SZJA visszatérítés számítása?

SZJA visszatérítés számítása?

Figyelt kérdés
December közepén töltöttem a 91.napot, és eddig biztos voltam benne, hogy így kb 2 heti adómat fogják csak visszaadni. Mivel nagyjából egy csoki ára, nem is foglalkoztam vele, mondom majd bevallásnál, de most elültették a bogarat, hogy az egész évet kapjuk így is. Ez elég szürreális, hogy működik valójában?
2022. febr. 1. 07:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Érted!Az egész évi adó mindenkinek más összeg.Ettől még igaz,hogy az egész évi adót visszakapja.
2022. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem veszekedni akartam,de sokan félre értik ezt a szja dolgot! Ahogy tegnap egy ismerősöm is! Mindenki várja a több százezer forintot közbe egész évbe nem fizetett adót! Attól hogy teherbe esett valaki nem fog csak úgy 800 ezret kapni! De ezt sokan nem értik! És elnézést ha rosszul értelmeztem vagy fogalmaztam! De már bosszant egyes emberek "pénzéhsége"!
2022. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
Te fogalmazok rosszul.A kérdező is érti,csak ő úgy gondolta,hogy a 91.naptól fizetett adója jár csak vissza.Ez nem így van,hanem az egész évet nézik.Ez most egyszeri alkalom, alapvetően jól gondolkodott,mert a családi adókedvezmény onnantól lenne érvényesíthető ahonnan gondolta.De ez most más eset.Amúhy meg baromi egyszerű tényleg,mert vagy a bérpapírokon adod össze a levont adót,vagy a napokban megkapod a munkáltatótól az adóbevalláshoz az éves kimutatást,azon feketen-feheren rajta van,hogy mennyi adót vonták le.Na annyi lesz amit visszaadnak.
2022. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek!

Természtesen nem gondoltam arra, hogy ha 600e körüli az éves szja-m, akkor majd 800at kapok :)

De ez így is sokkal több, mint amit reméltem 😊

2022. febr. 1. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!