Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Októberben le jár a gyedem....

Októberben le jár a gyedem. Ha vissza megyek dolgozni (gyes alatt) és újra terhes leszek mondjuk 3 - 4 hónap múlva ugyanúgy kapom a csedet gyedet mindent mint az első babánál??

Figyelt kérdés
Mennyi napot kell ledolgozni gyed után hogy ugyanúgy kapjak gyedet csedet táppénzt mint az elsővel?? Egyeltalan lényeg mennyi napom van a gyed után?

2022. jún. 1. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 1 napra se mentem vissza a 2 gyerek közt. 2,5 volt a nsgy, amikor a kicsi született, gyesen itthon voltam vele.

A kicsire ugyan azt kaptam mint a nagyra (pontosítok, ugyan az volt az alap, csak amig a naggyal még 70%volt a csed, a kicsivel már 100%)

2022. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztositott vagy csed gyed gyes alatt is, igy nem is muszáj visszamenni dolgozni 2 gyerek között.
2022. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kell vissza mennem.

De ha szeretnék vissza menni (kevés a gyes).

Biztosra szeretném tudni, hogy nem e vesztek vele.. Nem e kell x nap ledolgozott idő gyed után , mint az elsővel kellett..

2022. jún. 1. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell, mivel folyamatos a jogviszony.

Viszont ha visszamész, visszavesznek, utána ki is rúghatnak. Ha nem esel addig teherbe, nem vagy védett.

Utána lenne necces a dolog.

Új melóhely, stb stb...

2022. jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rosszul tudom hogy 3 éves koráig nem rúghatnak ki??
2022. jún. 1. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:

De, 3 éves koráig vagy védett.

Csak addig kérdéses, teherbe esel-e.

Mert ugye írtad, hogy októberben mész vissza és 3-4 hónapot dolgoznál kb. Az már január, február.

És lássuk be, ember tervez, isten végez.... vagy teherbe esel pikk pakk, vagy lehet csak 1 év múlva, akkor pedig már nem vagy védve.

2022. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!