Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elmondanátok hogy terhesen...

Elmondanátok hogy terhesen milyen jogaim vannak a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Ha bejelentem h terhes vagyok,onnantól kezdve mi változik?Azt mondta a főnököm h védett leszek,de ez mégis mit takar?Túlóráznom kell?Jàrhatok 5:30ra dolgozni?Szabad hétvégék hogy vannak?Mit jelent az h munkaidőbe köteles elengedni vizsgálatokra?
2022. jún. 14. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A védettség azt jelenti, hogy nem rúghat ki. Viszont ha határozott szerződéssel dolgozol, azt nem köteles meghosszabbítani a lejárta után. Nem túlórázhatsz, nem éjszakázhatsz. Ha folyamatos munkarendben dolgoztok, és nem hétfőtől-péntekig akkor ugyanúgy vinned kell a hétvégét is. Ha munkaidőre esik valamelyik orvosi vizsgálat, akkor arra a pár órára köteles elengedni, és nem kell ledolgozni. De ez csak a kötelező vizsgálatokra vonatkozik, a babamozira nem.
2022. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Folyamatos munkarendben dolgozunk.Határozatlan szerződés.5:30 ra járunk dolgozni.Nem járhatok én később?
2022. jún. 14. 08:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, csak az éjszakai műszak kizárt terhesen. Védett vagy, azt jelenti, nem rúghat ki.

Csak a kötelező vizsgálatokra kell elengednie, pl.babamozi, vagy ha te pl.havonta jársz nőgyógyászhoz, az nem ez a kategória, szerintem a védőnő sem, hanem a vérvételek, genetikai vizsgálatok.

2022. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyit jelent hogy nem rúghat ki, és nincs éjszakás műszak

Viszont ugyanúgy kell járnom dolgozni

Mehetsz 5:30ra és hétvégén is ha úgy van a beosztásod

2022. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Miért járhatnál később?? Ezt nem is értem. Csak azért, mert terhes vagy még fel tudsz ugyanúgy kelni, mint nem terhesen, na meg mint bárki más. Éjszakai műszakozni nem kell, de hétvégi munkát is ugyanúgy csinálnod kéne, ha úgy lenne a beosztásod.
2022. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Jézusom, és csodálkozunk, hogy milyen mai kölykök vannak. Csak szét kell nézni a lusta szülők között. Terhes vagy bakker, nem cselekvőképtelen meg beteg.
2022. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ti nagyokos mert volt egy másik munkahelyem és volt egy terhes csaj és neki csak 6ra kellett járnia,merthogy korábban nem jöhetett,mert terhes.A másik meg hogy nem hinném hogy magyarázkodnom kéne nektek,ha nem tudjátok a választ a kérdésre,akkor húzzatok innen tovább.
2022. jún. 14. 16:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A másik helyen ez csak megállapodás kérdése lehetett. Nincs olyan, hogy reggel 6 előtt nem kezdhetsz, csak annyi, hogy nem éjszakázhatsz. Ha nálatok 5:30kor kezdődik a munka, akkor te sem lehetsz kivétel, maximum, ha a munkáltatóddal megbeszéled.
2022. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Fröcsög belőled az intelligencia, az már egyszer biztos..🤦🏻‍♀️ Hadd idézzelek téged: Húzzál te innen, ha nem tetszenek a válaszok, ilyen egyszerű. “Nagyokos”.


Le lett írva: nem rúghatnak ki, nem kell éjszakáznod, kötelező vizsgálatokra elmehetsz, ennyi. Attól még, hogy terhes vagy ugyanúgy be kell szépen menned 5:30-ra, a világon semmi nem indokolja, hogy te később kezdj, ha tetszik ez neked, ha nem.

2022. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert az számít éjszakai munkavégzésnek, ha este 10 és reggel 6 kōzött legalább 1 órát kell dolgozni.
2022. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!