Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtak a munkahelyemen....

Jocika147 kérdése:

Felmondtak a munkahelyemen. Ti elmondanátok?

Figyelt kérdés
2 hete hogy a cégem megszuntette a munkaviszonyom, mert volt egy szóváltásom a kozvetlen felettesemmel. Azota már mondhatni sok munkahelyre behivtak interjura, ott megis kerdeztek mi az oka annak hogy eljottem a cegtol. Nyilvan muszaj voltam hazudni, hogy en szamoltam le kulonfele okok miatt. Nem mondhattam el az igazat, hogy tobb fonok is ram szallt az ott dolgozott 3 evem alatt es a folyamatos csesztetés miatt kiborultam és kijott belolem vegul minden. Mert ez volt az oka amiert vegul osszeszolalkoztam komolyabban az ottani fonokommel. Azota akarhova behivtak mindig azt mondtak majd ertesitenek, ma is epp volt egy aki azt mondta ma hiv, de megsem tette. A nyakamat rateszem, hogy ezek azert vannak mert erdeklodnek a volt munkaltatomnal es ott pedig elaztatnak. Ebbol hogyan lehet kilabalni? Teljesen ellehetetlenitik a munkahelykeresesem, legkozelebb mar ha behivnak valahova inkabb elmondom az igazat. Ti mit tennetek?
2019. máj. 31. 17:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb cég nem hívogatja a jelentkezők előbbi munkahelyeit. Valszeg a HR-es simán levágta, hogy hazudsz, azért buktad. Vedd figyelembe, hogy ha csak egy kicsit is bizonytalanok, akkor már nem fognak felvenni, mert később az ő saruk ha mégsem válasz be. Ha megneszelik hoyg hazudsz akkor már bajban vagy. Valójában ha igazat mondasz sokkal jobban járnál...
2019. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Baromság, ilyenekre a cégeknek általában nincs idejük, hogy régi munkáltatókat hívogassanak, vagyis ahol ezt megteszik, azok már elég magas szintű melók.


Nyugodtan mond meg, hogy személyes konfliktus miatt távoztál, nekem is volt ilyen, elmondtam, nem lett belőle semmi gond, sehol.

2019. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ne hazudj, vagy hazudj hihetőt!

Pl.: Több lóvé kell.

2019. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Továbblépés lehetőségének hiánya. Joker kártya.
2019. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Innentől kezdve, inkabb elmondom az igazat, minthogy mast mondjak. Bennem motoszkal az is igen, hogy kizart hogy allandoan mindenki hivosgassa a volt munkahelyem, lehet tenyleg en benazok ennyire. Teny hogy nem is szoktam hazudni maskor sem ugy az eletbe sehol, es nem is megy jol. De már keso banat, mert ezzel a modszeremmel tobb jo munkahely is ugrott. Hetfon raprobalok, es felhivom a legutolsot ahol.voltam ma, hogy mi az oka hogy nem hivott fel vegul, illetve lesz e akkor ebbol valami
2019. máj. 31. 18:14
 6/24 A kérdező kommentje:
Amikor kerdezte a fonok hogy miert valtottam a mu kahelyemrol en elmondtam neki hogy nincs tovabbfejlodesi lehetoseg a szakmaban,illetve szeretnek valami ujat kiprobalni. A valasza az volt hogy hat 3 evet ottvoltal ezalatt meglehet unni az asszonyt is nem hogy a munkahelyet :) szoval nem tunt ugy, hogy rajott volna hogy nem mondok igazat
2019. máj. 31. 18:17
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Valami objektív okot mondj, ami érzelmileg egyáltalán nem érint meg.
2019. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi, nem frissült az oldal. Az utolsó kommented teljesen rendben van.
2019. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Inkabb maradok az igazsagnal. Ha normalis ertelmes ember felveteliztet es beszelek neki a dologrol akkor beszelgetes kozben ugyis megtudja erteni a helyzetet
2019. máj. 31. 18:27
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogja megérteni. Ha az előző munkáltatódról rosszat mondasz, az neki kb. azt jelenti, hogy ha ITT történik valami, a mi rossz hírünket is szétviszi az üzleti világban.
2019. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!