Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igazságosnak tartod, hogy a...

Igazságosnak tartod, hogy a CSED-nek nincs maximuma?

Figyelt kérdés
Vagy éppen azt, hogy a GYED-nek van?
2022. júl. 15. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Az az igazságtalan hogy van maximuma báminek. Miért kapjak én épp annyit csak, mint aki tized annyit sem keresett szülés előtt...
2022. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is inkább az igazságtalan, hogy a GYED-nek van. Hosszú évekig fizetem a magas adót, járulékot, bármit, amit csak vonnak és nyilván utána nyugdíjig fizetem majd tovább. Legyek otthon a gyerekkel és haljak éhen, vagy menjek vissza dolgozni és ne legyek a gyerekemmel. De megvédjük a családokat... ja persze...
2022. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanígy gondolom, mint az előző hozzászólók. A belemet kidolgoztam terhesség előtt, amiért úgy gondolom most megérdemelten kapom azt a csedet, amit. Ebből tudunk félre tenni, a gazdasági válság előtt még gondoltam talán egy kisebb kertes házra is futja majd, de már látom, hogy a gyed alatt egy jó részét elviszi majd az infláció, költözni biztosan nem fogunk.
2022. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
abszolút igazságos! Nehogy már én, aki tanultam, munka mellett diplomáztam, feljebb léptem, annyit kapjak erre a rövid időre, mint egy tanulatlan, lusta tróger, aki megelékszik valamilyen kis egyszerű, alacsony fizetésű melóval. Nekem a GYED nagy érvágás lesz a 200 ezer Ft-os felső küszöbbel. Vagy megyünk mínuszba a férjemmel, vagy picike babukámat jó hamar bölcsibe adom....nehéz döntés. Igenis, aki nem dolgozik, ne is egyék, vagyis aki többet keres, többet adózik, az a gyerekvállaláskor is kapjon többet.
2022. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon rossznak tartom a rendszert!

A gyedet maximalizálják 200ezerre (se), úgy h előtte több mint a dupláját kerestem. Tehát havi szinten többet adóztam mint amit most kapok (és nem 1,5 évig adóztam)

De a gyest megkapja boldog boldogtalan. Az életben nem adózott, mert nem dolgozott mégis ugyan arra jogosult a gyerek 2-3 éves kora között mint én 🤔

Aztán vakarózunk h "megélhetési szülés" stb

2022. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 babyboom567 ***** válasza:
68%

Kedves 4-es válaszoló!


Te most konkrétan,lusta trógernek nevezted az legtöbb szakmunkába illetve gyárba dolgozó embereket,a boltostól,postástól kezdve a varrónőig meg takarítónőig, sőt elmondom neked, hogy a boltban lévő ruhát/konzervet/tejet/bármit ,amit nagy kegyesen a tanult fejed le vesz a polcról, azt mind gyári munkások vagyis szerinted "lusta,Trógerek" készítik, gyártják. Egy senki lennél,és semmid nem lenne a tudásodon kívül, a szerinted lusta tróger emberek munkája nélkül,bár ha így vélekedsz róluk, emberileg a béka s..gge alatt vagy.Nézz szét a lakásodba, és adj hálát,és köszönd meg, hogy valaki gyári munkás, és van kukás-zsákod, wc-keféd,ágyneműd ,ruhád,gyógyszered, vitaminod,stb és hogy seprik az utcát,gondozzák a kerted,takarítják a lakásod/irodádban, elviszik a szemet az utcából,kiszolgálnak a boltba/étteremben/cukrászdában/repülőn,kiviszik a csomagod a leveleid, és a kajádat ha rendelsz.Tiszteld ezeknek az embereknek a munkáját,mert attól,hogy nem tanultak annyit mint te,attól még a munkájuk értékes és pótolhatatlan.

2022. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

"De a gyest megkapja boldog boldogtalan."


Téged ír le, hogy sajnálsz kb 25 ezer Ft-ot bárkitől...

2022. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

"Az életben nem adózott"


Olvass utána mielőtt butasàgot írsz, családiból is vonják 18 éves korig míg jár, tbt is, adót is ...

2022. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Családiból nem vonnak semmit...
2022. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, hogy borzasztó a rendszer. Nagyon jól kerestem, így a CSED-em is nagyon jó. Bőven nem olyan szintű, ami csupán a megélhetéshez szükséges. És akkor ott van utána a GYED, ami viszont ehhez képest aránytalanul kevés. Oké ha átlgoljuk a CSED-GYED-emet akkor azt mondom, hogy elég, de akkor is nagyon torz ez így.

A GYES-t meg ne firtassuk, szerintem a vicc kategória, de értem a lényegét (kb. bölcsi hozzájárulás). Azt sem tartom jó dolognak, hogy a családi pótlék pl. alanyi jogon jár minden gyerek után.

2022. júl. 15. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!