Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben hogy működik...

Ebben az esetben hogy működik a CSED/GYES/GYED?

Figyelt kérdés
Több éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, viszonylag jó bruttóval, viszont úgy néz ki, hogy a szülés előtt 2 hónappal megszűnünk és az új munkáltatóm az eddiginél kevesebb bruttó bért tud adni. Ilyenkor melyik összeget veszik alapul? A több éven át kapott stabil magasabbat, vagy az új, jócskán alacsonyabbat?

2022. júl. 11. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudom, hogy az elmúlt 3 hónap átlagbérét veszik alapul
2022. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez most pont elég szerencsétlenül jött ki. :( Köszönöm!
2022. júl. 11. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha táppénzre mész, akkor az az előtti időszakot veszik figyelembe.
2022. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt jó tudni, az utolsó hónapot úgyis otthon terveztem már tölteni, akkor maximum kicsit előbb elmegyek (az új helyen tudják, hogy babázni fogok és nem is számolnak már velem feladat szinten, így ez nem probléma). Hosszabb távon még mindig jobban megéri.
2022. júl. 11. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csoport Facebookon az a neve, hogy csed, gyed,gyes és táppénz kérdezz felelek, ott pontosabb választ kapsz szerintem.
2022. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. júl. 11. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Sokan válaszoltak, de senki nem kérdezte meg,hogy: Mi az hogy új munkáltató? Jogutódlással megszűnik? ...vagy teljesen más céghez jelentenek át? Abban az esetben,ha jogutódlás van a magasabb bérből fognak számolni. Ha viszont át is jelentenek, kvázi új céghez mész, akkor az alacsonyabb fizu lesz az alap
2022. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen, ez így fontos lenne. Ha teljesen új cég, akkor nem biztos, hogy érdemes oda "felvetetned magad", mert a szülés pillanatában meglévő jogviszony bére lesz a mérvadó. Viszont ha csak simán megszűnik az előzőnél, de eljössz csedre a megszűnést követő 42 napon belül, akkor még arra a magasabb béres jogviszonyra fogod kapni. Esetleg az újjal meg lehetne beszélni, hogy amint lejár a csed, vegyenek fel alkalmazásba a gyed alatt már, hogy azért legyen hova visszamenni. Ha viszont jogutódlásvan, akkor az olyan, mintha folyamatos munkaviszony lenne.
2022. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen új helyre mennék, nem lesz jogutódlás, viszont hálás vagyok, hogy egyáltalán átvesznek így, hogy tudják, hogy érdemben már nem számíthatnak rám. A 42 nap jó lenne, de nem vagyok biztos benne, hogy az egész váltás bele fog férni ebbe az időintervallumba.
2022. júl. 12. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!