Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mást is elutasítanak/elutasíto...

Mást is elutasítanak/elutasítottak a munkahelyek a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Lassan kezdjük a bölcsit, váltani akartam de a kísérőlevélbe bele írtam, hogy kezdjük a bölcsit blahblah.


Konkrétan 4 helyről utasítottak el, le kéne tagadni a picit? :o

Nagyon el vagyok keseredve.... mert a régi helyre nem szeretnék vissza menni



2022. aug. 9. 13:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%
Jajj, mennyi ostoba ember jár ide...
2022. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
29%
Te legalább beismered.
2022. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Én jelentkeztem olyan munkára, ahol aztán mondták, hogy hetente pár alkalommal előfordulhat túlóra, és nem úgy, hogy előre szólnak, hanem elhúzódik a munka akár este 6-7-ig. Mivel én ezt így nem tudtam volna megoldani, ezért nem vállaltam el. A munkáltatókat is megértem, gondolom sok a rossz tapasztalat. Ti mit szólnátok hozzá, ha felvennének egy munkára, és havi 1-2 hetet nem kéne bemenni, de fizetést se kaptok. Tehát fele annyit keresnétek, mint amiben megállapodtatok. Mert a munkáltató is ilyen helyzetben van. Persze ha letagadod a gyereket, de nem is maradsz vele otthon mikor beteg, akkor nincs gond.
2022. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
de ha az interjun terek ki ugyan ugy elutasitanak akkor
2022. aug. 9. 15:22
 15/25 anonim ***** válasza:
72%
Engem sosem utasítottak el, jelenleg az 5. munkahelyemen vagyok. Az beküldött önéletrajzban nem részleteztem, de az interjún kitértünk rá. Sosem kaptam furcsa arckifejezést vagy szemforgatást rá. Ha szimpatikus vagy nekik, akkor nem a gyerek lesz a döntő. Sok bonyodalmat okozhat eltitkolni.
2022. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajzba bele sem írnám, hogy van gyerekem. Főleg azt nem, hogy most kezdi a bölcsit.

Ez mit jelent a munkáltató számára? Azt, hogy a gyerek most kerül közösségbe, tehát állandóan beteg lesz, anyuka meg folyton táppénzen lesz.

Ha interjún rákérdeznek, akkor persze nem tagadnám le, hogy van gyerekem. De ilyen infót nem mondanék. És valószínűleg megoldanám, hogy új munkahelyen ne hiányozzak a gyerek miatt már az elején.

Van apja is, majd ő otthon marad vele, vagy nagyszülő, aki van. Sehol sem tolerálják próbaidő alatt ezt.

2022. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%

"Ha letagadja akkor nem kapja meg a gyerekek után járó juttatásokat (plusz szabadság, adókedvezmény)."


Az adókedvezményt igénybe veheti az apuka is, vagy vissza lehet egyben igényelni.

2022. aug. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

akkor vegyem ki az önéletrajzból és majd a meghallgatáson szóba kerül?


De ha ez kizáró oke nekik lehetek akármilyen jó akkor ott utasítanak el

2022. aug. 9. 18:45
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vedd ki. Az önéletrajzban a tanulmányoknak, szakmáknak, karrierútnak van helye, családi állapotnak, gyereknek nincs.

Milyen fajtájú önéletrajzod van? Jó lenne amerikai típusút csinálni, ahhoz vannak jó sablonok. Olyat még nem láttam, amiben azok közül benne lett volna a gyerekek adata.

Az egybefüggő szöveges, mesélős önéletrajzok már idejemúltak, szóval már csak a sikeres állástaláláshoz is fontos, hogy újat csinálj, ha neked olyan van.


Ilyesmi az ideális:

[link]

2022. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Interjún nem kérdezhetik már meg, hogy van-e gyereked, mennyi, tervezel-e, mi a családi álapotod, stb. Az hogy magadtól elmondod az a te dolgod.

Én anno mondtam, hogy van kislányom, akit most viszünk bölcsibe, nem éreztem, hogy emiatt hátrányba kerültem volna. Multiknál ez szerintem annyira nem kizáró ok, de nyilván munkahely válogatja.

Önéletrajzban se családi állapotom, se a gyerekek száma nincs benne, mert nem releváns információ.

2022. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!