Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg vissza kell fizetnem...

Tényleg vissza kell fizetnem a táppénz 1/3-át a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden és tömören.

9es kóddal táppénzen voltam 2019ben(vetelesem volt mar és nem akartam kockáztatni, de mivel éjjel nappalos benzinkuton dolgoztam nem bírtam mar az éjszakázást sem)

Majd 2021ben megbeszeltem a munkáltatóval hogy újra babát várok, így 9es kóddal mehetek e táppénzre? Elég rugalmas és azt mondta persze, bejelentett egy napra is, hogy a jobbik összeget kapjam majd, meg így járt a táppénz.

Múlthéten viszont közölte hogy neki ez a malőr 400ezer forintba fájt. Amit fizessek neki vissza. Mindketten tudjuk én mar oda nem tudok vissza menni, mert az ejszakat nem tudom és nem is akarom két kicsi mellett bevállalni.

Akkor jogosan kell megfizetni nekem azt a 400ezret?

Ha maradtam volna nala, vagyis vissza megyek dolgozni akkor nem kérte volna tolem ezt az összeget?

Tudatlan vagyok sajnos ebbe a témában, nincs semmi ismerősöm akitől ilyet tudnék kérdezni.


2022. nov. 20. 09:36
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%

😄


Ne legyél már hülye.


Dehogy kell visszafizetned.

2022. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
88%
Nem a munkáltatód dönti el, hogy hányas kóddal mész táppénzre, te meg vêgképp nem.
2022. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Most ez komoly????

Azt mondta mivel ezt ő fizette ki utánam így köteles vagyok neki kifizetni, mivel tole ezt a pénzt vontak, és csak a többit fizette a tb.. most akkor hogy is van ez??

2022. nov. 20. 09:52
 4/52 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell
2022. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
91%

De mit nem értesz?


Te táppénzen voltál, ez nem egy olyan dolog, amit utólag neked vissza kell fizetned.


Nyilván sokan megkérdőjelezik - talán én is -, mennyire korrekt dolog táppénzre menni két terhesség között, mert egy kisvállalkozásnak ezt nagyon megterhelő kifizetni, de egy benzinkútnak nen hiszem.


A lényeg, hogy gondolom, a főnök nem volt tisztában vele, hogy fizetni kell majd utánad. De ettől még nem kell visszafizetned.

2022. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Szigorúan közölte hogy fizetni kell a cégnek a táppénz hozzájárulást, a konyvelot is megkérdezte, ezért ertetlenkedek… ugye minden honapban fizette utánam, és most azt követeli vissza, mert nem fogok vissza menni hozza dolgozni.
2022. nov. 20. 10:00
 7/52 anonim ***** válasza:
93%
De fogd már fel, hogy hiába követeli. Igen, neki fizetnie kell, mert táppénzen vagy, de mivel jogszerűen vagy táppénzen, így nem kell visszafizetned semmit, ezt most benézte.
2022. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Jól van megértettem. Csak ahogy le teremtett ezzel az egésszel telefonba azért durva volt. Így nyilvan most nehezen fogom fel. És abban kérhetek segítséget, hogy ezt hogy adagoljam be neki? Mármint, hogy én amúgy nem is vagyok neki köteles ezt kifizetni?
2022. nov. 20. 10:04
 9/52 anonim ***** válasza:
97%

Így, ahogy van.


Ne haragudj, Géza, de én jogszerűen vagyok táppénzen, neked, mint vezetőnek, tisztában kellett volna lenne a pénzügyi vonzatokkal, mikor beszéltünk. Sajnálom, hogy így alakult a kapcsolatunk, de én ezt az összeget nem tudom visszafizetni. Termédzetesen, ha gondolod, hajtasd be ügyvéddel.


Ennyi, ő majd fenyeget és zsarol, de szerintem tudja már rég, hogy nem fizettetheti vissza.

2022. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Hat igen, vegulis így a legegyszerűbb. Csak kinézem belőle, hogy a gyedet akkor nem igényli meg, köcsögségből. Amugyis veri a mellet hogy ő mennyi sokat segített ezzel( tény és való) de mindig az orrom alá dörgöli.
2022. nov. 20. 10:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!